Sramno isključenje za Jokića – Denver se osvetio posle strašne nepravde

© AP Photo / Charles Rex ArbogastNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 13.12.2023
Nikola Jokić, srpski košarkaš, na sraman način je isključen sa utakmice protiv Čikaga, ali je Denver uspeo da slavi rezultatom 11:106. Srpski as na parketu je bio svega 16 minuta jer je isključenje dobio u završnici prvog poluvremena.
Neverovatna nepravda dogodila se Nikoli Jokiću u noći između utorka i srede kada je na minut pre kraja druge deonice isključen iz igre.
Srpski as krenuo je da igra jedan na jedan sa Nikolom Vučevićem, šutirao i promašio, ali po sve sudeći iz faul Crnogorca koji nije dosuđen. Požalio se Jokić na to, a sudija ga je ni manje ni više odmah isključio.
„Ovo je potpuno preterano. Navijači nisu došli da gledaju sudije, nego dvostrukog MVP-ja“, rekli su komentatori.
Zaista, to je bilo veče srpske baštine u Čikagu, veliki broj srpskih navijača želeo je da gleda Jokića, ali on je na parketu bio svega 16 minuta. Za to vreme uspeo je da postigne četiri poena, upiše devet skokova i šest asistencija.
Zaustavljen je na sramotan način, ali Denver Nagetsima je njegovo isključenje bila dodatna motivacija i na kraju su slavili sjajnog Redžija Džeksona koji je postigao 25 poena.
Na drugoj strani istakao se Kobi Vajt sa 27 poen, sedam skokova i osam asistencija, dok je Vučević imao dabl-dabl učinak sa 26 poena, 16 skokova i pet asistencija.
Denver je vodio od početka do kraja meča uz male padove pri kojima su domaćini pokušavali da se vrate, ali bezuspešno.