Dončić brojao do 44, Džejms jači od Duranta – Srbima ni minut i Bobijev šou /video/

© AP Photo / Gareth PattersonLuka Dončić
Luka Dončić - Sputnik Srbija, 1920, 11.11.2023
U noći između petka i subote odigran je veliki broj NBA kup mečeva, novoformiranog takmičenja koje je donelo dosta uzbuđenja, a blistao je Slovenac Luka Dončić koji je sa 44 poena vodio Dalas do trijumfa nad Los Anđeles Klipersima u izuzetno efikasnom meču - 144:126.
Srpskih košarkaša, odnosno srpskog dua u redovima Oklahome, koja je poražena od Sakramenta na gostovanju rezultatom 105:98, ponovo nije bilo na parketu. Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski nisu odigrali ni minut...
Za to vreme blistao je maestralni Slovenac Luka Dončić, koji igra fantastično od početka sezone, kako u NBA ligi, tako i u unutarsezonskom turniru po imenu NBA kup.
Uz impoznatna 44 poena, imao je još šest skokova i isto toliko asistencija za nešto manje od 32 minuta na parketu. Pratio ga je Kajri Irving koji je ubacio 27 poena, s druge strane najefikasniji pojedinac u taboru Klipersa bio je Kavaj Lenar sa 26 poena.
Dalas je izgubio uvodnu deonicu rezultatom 30:33, ali je u narednoj uspeo da postigne čak 47 poena i da na pauzu ode s prednošću - 77:51.
Izuzetno efikasna bila je i treća četvrtina koja je protekla bez pobednika - 38:38, ali je bilo jasno da zahvaljujući drugoj četvrtini u koju su Mavsi uspeli da dobiju sa čak 31 poenom razlike, da je pobednik rešen. Na kraju je rezultat bio 144:126.
Nikola Kalinić - Sputnik Srbija, 1920, 11.11.2023
Kalinićev odgovor o Zvezdi stao u dve reči
Spektakl je ljubiteljima američke košarke šriom sveta, serviran u dvoboju Finiks Sansa i Los Anđeles Lejkersa u kom su slavili gosti tesnim rezultatom 119:122.
Bio je to sjajan okršaj dvojice velikana magične igre pod obručem - Kevina Duranta i Lebrona Džejmsa.
Samokrunisani kralj NBA ubacio je 32 poena, imao je 11 skokova i šest asistencija, a sve mu to polazi za rukom čak u 37. godini.
S druge strane, Finiksu nije pomoglo ni 38 poena i devet skokova, kao i pet asistencija koliko je imao Durant.
Kada je u pitanju Boban Marjanović koji igra za Hjuston Rokitse, oni su u savladali na svom terenu Nju Orleans, a srpski gorostas nije dobio priliku da pokaže šta zna.
Ipak, Bobi je u jednom trenutku morao na teren, bilo je to u situaciji kada se lopta zaglavila iznad table na čeličnoj konstrukciji, a Marjanović je za džogerom u ruci otišao da je skine, što je podiglo publiku na noge. Pravi mali šou u režiji Srbina, nažalost ne tokom utakmice, već tokom kraće pauze zbog situacije i kratkog prekida meča.