Miloš Teodosić - Sputnik Srbija

Zvezda pretila istorijskom pobedom – Barselona kaznila greške crveno-belih

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su Barseloni i imali su šansu za prvu istorijsku pobedu u Blaugrani, ali se to nije dogodilo. Na kraju je domaći tim slavio sa 86:81. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Zvezdu su skupo koštale tehničke greške na samom kraju utakmice, ali i loša igra Šabaza Nejpira koji nikako da proigra u crveno-belim bojama. Čak je i Teodosić napravio jednu izgubljenu loptu i time je Barsa obezbedila pobedu.

Najbolji igrač kod Crvene zvezde bio je Luka Mitrović sa 22 poena i šest skokova, Miloš Teodosić je dodao 13 poena i devet asistencija, Dejan Davidovac 12 poena, a Nemanja Nedović 11. Dakle, glavna snaga crveno-belih večeras su bili domaći igrači. Kod Barse se istakao Džabari Parker sa 20 poena, dok je Vili Ernangomes dodao 18, a Jan Veseli 14 poena. Nikola Kalinić je za Barsu dao sedam poena i tome dodao pet skokova i tri asistencije.

Šabaz Nejpir je igrao 25 minuta. Za to vreme dao je dva poena, šutirao je 1/4 za dva i 0/4 za tri poena, zabeležio je sedam asistencija i tri izgubljene lopte. Zaista nedovoljno dobra partija.
Kako je počeo susret, delovalo je da neće biti neke rezultatske klackalice, jer su visoki igrači Barselone napravili razliku. Vili Ernangomes, Džabari Parker, Jan Veseli i Da Silva pravili su razliku i Barsa je uspela u toku prvog poluvremena da ode na čak 17 razlike.
Ipak, kada je uzde igre preuzeo Miloš Teodosić, Crvena zvezda je prodisala, odlično je sarađivao sa Dejanom Davidovcem, a Luka Mitrović je pokazao kakve kvalitete pokazuje i crveno-beli su istopili prednost Barse.
Sa trojkama Teodosića i Nemanje Nedovića, Crvena zvezda je na odmor otišla sa samo četiri poena zaostatka.
Bilo je već tada jasno da će se sve rešavati u neizvesnoj završnici, Teodosić je razigravao saigrače, Luka Mitrović odigrao jednu od najboljih utakmica u karijeri, ali...
Ni to nije bilo dovoljno da Crvena zvezda upiše prvu pobedu u istoriji u Blaugrani.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Poslednji minut
Greška Miloša Teodosića. Pa onda dvojka Džabarija Parkera - 83:78. Potom promašaj Nejpira
22:12 10.11.2023
Minut i po do kraja
Jan Veseli pogađa uz faul - 80:78. Tehnička Sferopulosu na sve to - 81:78
22:11 10.11.2023
Kakvo zakucavanje Mitrovića!
Mitrović igra kao da je Olajdžuvon, fantastično je zakucao - 78:77! Potom i pogađa za izjednačenje - 78:78
22:09 10.11.2023
Poslednja dva minuta
Crvena zvezda ima šansu za nešto više, gubi loptu Nedović, Kalinić pogađa na drugoj strani - 78:75
22:07 10.11.2023
36' – Trojka Davidovca!
Sjajna akcija, trojka Davidovca posle asistencije Nedovića. Potom Kalinić maši - 76:75
22:03 10.11.2023
35' – Zvezda preti
Mitrović igra odlično, a sa druge strane Jokubaitis proigrava Veselog - 74:70. Mitrović je potom stigao do 19 poena, a Satoranski pogađa sa poludistance - 76:72
21:57 10.11.2023
33' – Teodosić!
Trojka Miloša Teodosića, Crvena zvezda je na samo dva poena zaostatka - 69:67
21:56 10.11.2023
32' – Pet razlike
Jokubaitis je pogodio sa poludistance - 69:64
21:52 10.11.2023
31' – Drama u Barseloni
Crvena zvezda se potpuno vratila u meč i sada ima šansu da zapreti, ove sezone, odličnoj Barseloni - 65:62
21:48 10.11.2023
30' – Gedraitis!
U seriji je Gedraitis, Crvena zvezda preti Barseloni! Parker pogađa na drugoj strani - 65:62. Sa tri poena zaostatka Zvezda ulazi u poslednju četvrtinu
21:46 10.11.2023
29' – Zakucavanje Ilića!
Zvezda je opet u naletu i sada je samo četiri razlike! Imaju crveno-beli živu utakmicu - 61:57!
21:42 10.11.2023
27' – 61:51
Deset razlike vodi Barselona posle poena Ernangomesa. Mitrović je odličan večeras u skoku
21:37 10.11.2023
25' – Nedovićeva trojka!
Jako bitan potez! A pre toga je Davidovac ukrao loptu - 55:49. Laprovitola je ubacio trojku - 58:49
21:34 10.11.2023
23' – Satoranski
Ubacio je Satoranski trojku, kaznio Nejpira - 53:46. Nejpir se muči, Veseli pogađa - 55:46
21:32 10.11.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Promašila je Barselona trojku, a onda i Nejpir gubi loptu - 47:43. Parker je ubacio trojku - 50:43
21:16 10.11.2023
20' – Poluvreme!
Posle 20 minuta igre Crvena zvezda zaostaje četiri poena - 47:43. Trojka Teodosića pa Nedovića i crveno-beli su sada skroz u igri! Ernangomes najefikasniji kod domaćina sa 15 poena, Mitrović 11 kod gostiju.
21:10 10.11.2023
18' – Zvezda istopila prednost
Uspela je Crvena zvezda da spusti razliku - 42:33
21:06 10.11.2023
Očajan šut za tri poena
Crvena zvezda šutira 0/11 za tri poena! Neverovatno. I evo prve trojke - Nedović - 42:32