„Pomračenje“ FMP-a koje Evropa ne prašta /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićKošarka
Košarka - Sputnik Srbija, 1920, 27.09.2023
FMP iz Železnika eliminisan je u četvrtfinalu kvalifikacionog turnira za plasman u grupnu fazu FIBA Lige šampiona, nakon što je izgubio od italijanskog Varezea rezultatom 73:71. „Panteri“ su u poslednjih šest minuta postigli samo tri poena, dopustivši protivniku da dođe do preokreta i plasmana u polufinale, zbog čega ostaje žal.
FMP i Vareze su izuzetno efikasno otvorili utakmicu, u uvodnoj deonici postignuto je čak 44 poena, a srpski predstavnik imao je koš zaostatka – 23:21.
Ipak, do odlaska na poluvreme tim iz Železnika uspeo je da preokrene rezultat zahvaljujući dobroj odbrani – 39:35.
Željko Obradović i Aleksa Avramović - Sputnik Srbija, 1920, 27.09.2023
Aleksa je spreman, a Željko je otkrio ciljeve i obradovao navijače: „Nije tajna“
Na krilima sjajne defanzive FMP je nastavio da povećava prednos što je dovelo do toga da pobegne Italijanima na 11 razlike, ali će se ispostaviti da ni to nije bilo dovoljno da se utakmica privede kraju i da se na kraju ostvari bitna pobeda na putu ka grupnoj fazi FIBA Lige šampiona.
U potpunosti je „stao“ napad „Pantera“, što je Vareze iskusno kažnjavao i uspeo je da nadoknadi „minus sedam“. Jedini koš koji je FMP postigao u odlujućih šest minuta bila je trojka Vokera iz teške pozicije za izjednačenje 71:71. Sudbinu FMP-a zapečatio je Henlan koji je pogodio dvojku preko Subotića i to dve sekunde pre zvuka sirene.
Najefikasniji pojedinac italijanskog predstavnika bio je Šon Mekdermot sa 17 poena, a pratio ga je čovek odluke Olivije Henlan koji je brojao do 13.
U redovima FMP-a bolji od ostalih bio je Aleksa Stepanović sa 15 poena, Bojan Subotić ubacio je 13 uz osam skokova.
Duel Filipa Petruševa i Matijasa Lesorta ispod koša - Sputnik Srbija, 1920, 27.09.2023
Hrvat uveren: Partizan i Zvezda mogu da osvoje Evroligu