Kapiten Tadić pokupio „otpadak“ i upisao prvenac /video/

© Tanjug / Jadranka IlićDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 01.08.2023
Dušan Tadić, kapiten Srbije i novi fudbaler Fenerbahčea, postigao je prvenac u dresu istanbulskog kluba. Desetka Fenera zatresla je mrežu Zimbrua iz Moldavije u revanš meču drugog kvalifikacija za Ligu konferencija.
U prvom poluvremenu, mreže su neočekivano mirovale, da bi dosadu u Moldaviji posle tri minuta nastavka od velikog odmora, razbio 35-godišnji srpski vezista, koji je utakmicu počeo s kapitenskom trakom oko ruke.
Tadić se najbolje snašao u petercu domaćina, nakon što je pokupio "otpadak" i stigao do prvenca u dresu Fenerbahečea.
Turski predstavnik je u prvom meču pred svojim navijačima slavio s ubedljivih 5:0, pa je bilo jasno ko će proći u narednu fazu i revanš je bio čista formalnost.
Janko Tipsarević, srpski teniser - Sputnik Srbija, 1920, 01.08.2023
Janko se emotivno oprostio od najvećeg teniskog uma: „Ostaće urezano...“
Prvi gol postigao je Tadić u 48. minutu, da bi u narednih devet minuta Miši Batšuaji pogodio još u dva navrata.
Podsetimo, lider Srbije i bivši kapiten Ajaksa koji je nedavno stigao u Istanbul, u prvom meču za Fenerbahče je upisao asistenciju, a sada je pronašao put do mreže.
Fenerbahče je na kraju slavio u revanšu rezultatom 4:0, a poslednji gol postigao je Juksek u 77. minutu.
Pogledajte novu epizodu emisije Sputnjik sport.
Kako je Dušan napravio Holandiji fudbalsku zvezdu: „Tadić me je promenio i kao igrača i kao čoveka“