Eksplozija Severine na debiju u Zemunelu – „Ovo je samo početak“

© Foto: FK PartizanKsander Severina, Partizan
Ksander Severina, Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 20.07.2023
Fudbaleri Partizana savladali su Mladost GAT sa 3:1 u pripremnoj utakmici pred početak nove sezone. Meč je odigran u Zemunelu i bio je zatvoren za javnost, a obeležio ga je debitant, novajlija iz Holandije Ksander Severina.
Briljirao je novopridošli napadač iz Den Haga, koji je sa dva gola debitovao u dresu Partizana. U strelce se, najpre, upisao u devetom minutu, ali je svega deset minuta kasnije Kokanović poravnao na 1:1.
Partizan je uspeo da na odmor ode sa prednošću, pošto su prvo Severina u 35, a zatim i Belić u 40. pogađali mrežu Novosađana.
Nastavak nije doneo veća uzbuđenja i rezultat je ostao nepromenjen. Partizan se ovom pobedom revanširao Novosađanima za blamažu i poraz od 4:0 u Humskoj minule sezone.
„Srećan sam sa ova dva gola u mom prvom meču posle dugo vremena. Ovo su tek prva dva od mnogo, koliko ih očekujem ove sezone. Ovo je početak, mojih prvih 45 minuta, mislim da ću u subotu odigrati još više“, rekao je posle meča Holanđanin.
Crno-beli su nastupili u sastavu: Popović - Filipović, Ilić, Marković, Antić - Šćekić, Belić - Severina, Natho, Trifunović - Nikolić.
Do početka nove sezone, crno-bele očekuje još jedan prijateljski duel protiv Mladosti iz Lučana.