Milica i Aleksandra donele Srbiji dva zlata

© AP Photo / David J. PhillipMilica Gardašević
Milica Gardašević - Sputnik Srbija, 1920, 26.06.2023
Milica Gardašević, srpska atletičarka, osvojila je zlatnu medalju u skoku udalj na ekipnom prvenstvu Evrope u okviru Evropskih igara. To je bila druga zlatna medalja za Srbiju, dok je prvu prethodno osvojila tekvondistkinja Aleksandra Perišić u disciplini do 67 kilograma.
Maestralna Ivana Španović deinitivno je dobila naslednicu koja već duži vremenski period ide njenim stopama.
Sjajna Milica Gardašević stigla je do zlatnog odličja skokom od 6, 82 metara, što je bio najbolji rezultat u sve tri divizije ekipnog prvenstva Evrope.
Gardaševićeva je Srbiji donela osmu medalju na Evropskim igrama. Srbija je do sada osvojila dva zlata, jedno srebro i pet bronzanih medalja i trenutno zauzima 19. mesto u generalnom plasmanu.
Milica je u Poljsku otišla sa velikim ambicijama jer je prethodno obezbedila titulu prvaka Srbije maestralnim skokom od 6,90 metara, a iza sebe je ostavila i Ivanu Španović koja se povukla zbog povrede u toku takmičenja.
Gardaševićeva je Srbiji donela zlato i prošle godine sa Mediteranskih igara, a uspehe je počela da niže kao junior. U 2017. godini proslavila je svoj najveći uspeh do sada, osvojivši zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu do 20 godina u Grosetu, skokom od 6,46 metara.
Sledeće godine se prvi put kvalifikovala za Evropsko prvenstvo u Berlinu i sa skokom od 6,26 m zauzela 21. mesto.
Pre sjajne Milice, Srbiji je zlazo donela odlična Aleksandra Perišić.Perišićeva je u finalu bila bolja od Sesilije Kastro Burgos iz Španije sa 2:0. Bronzana medalja pripala je Italijanki Nataliji D'Anđelo, koja je bila bolja od Hrvatice Matee Jelić sa 2:1.
Perišićeva je ranije u prvom kolu savladala Izabel Faber iz Luksemburga, a potom je u četvrtfinalu bila bolja od Čehinje Ivete Jirankove. Srpska tekvondistkinja je u polufinalu posle velike borbe pobedila Hrvaticu Mateu Jelić.
Nebojša Đurić, srpski paraolimpijac u bacanju kugle i diska - Sputnik Srbija, 1920, 15.05.2023
Pokorio je svet i za Sputnjik poručio: „Novak mi je inspiracija!“