Srbija i Zvezda su čekali 14 godina – pojavio se Strahinja

© Tanjug / STRAHINJA ACIMOVICStrahinja Eraković
Strahinja Eraković - Sputnik Srbija, 1920, 17.06.2023
Talentovani defanzivac Crvene zvezde Strahinja Eraković postigao je vodeći gol za Srbiju u Beču u prijateljskom meču sa Jordanom (3:2), i bio je to prvi pogodak posle 14 godina jednog igrača Zvezde za nacionalni tim.
Jasno je da se to odnosi na činjenicu da je strelac pogotka u trenutku kada je postigao gol za Srbiju aktuelni fudbaler Crvene zvezde.
Pre Erakovića koji je mrežu Jordana zatresao u šestom minuta posle prekida koji je izveo Uroš Račić, strelac za Orlove bio je bivši kapiten crveno-belih Nenad Milijaš, a bilo je to davne 2009. godine protiv Austrije.
Tako je prekinut neverovatan niz, dug čak 14 godina.
U pitanju je bio meč kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi, što su na kraju izabranici tadašnjeg selektora Radomira Antića i ostvarili.
Srbija je povela u Beču protiv daleko slabijeg rivala, da bi u drugom poluvremenu usledio šok i totalni preokret, s obzirom na to da je Jordan uspeo da povede 2:1.
Tada je na scenu stupio rezervista i dvostruki strelac Dejan Joveljić koji je obezbedio trijumf Srbiji pred put za Razgrad, gde naš nacionalni tim 20. juna očekuje kvalifikacioni meč sa Bugarskom za odlazak na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.
Luka Modrić proslavlja gol Hrvatske protiv Škotske - Sputnik Srbija, 1920, 17.06.2023