Ruskinja napravila veliko iznenađenje – i to protiv sunarodnice

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaDarija Kasatkina
Darija Kasatkina - Sputnik Srbija, 1920, 02.06.2023
Anastasija Pavljučenkova savladala je sunarodnicu iz Rusije Anastasiju Potapovu rezultatom 4:6,6:3, 6:0. Pre nje, za samo 57 minuta Darija Kasatkina, ruska teniserka, savladala je Pejton Stirns, američku predstavnicu rezultatom 6:0, 6:1 i plasirala se u osminu finala Rolan Garosa.
Čak šest ruskih predstavnica u petak igra treće kolo Rolan Garosu, a ako se "po jutru dan poznaje" biće ovo uspešan dan za Ruskinje jer ga je Darija Kasatkina otvorila maestralnom pobedom.
Kasatkina je u meč ušla kao veliki favorit, ali se od Amerikanke ipak očekivao jači otpor.
Umesto toga Stirns je uspela da stigne samo do jednog gema za ceo meč. Ruskinja je otvorila meč brejkom, a potom osvojila još dva i ostavila protivnicu na nuli, a dominacija se nastavila i u narednom setu.
Počeo je na identičan način, oduzela je protivnici servis gem. Tokom celog meča Kasatkina Amerikanki nije dopustila nijednu brejk loptu. Stirns je u drugom setu uspela da osvoji jedan gem, mada se i tada suočila sa brejk loptom.
U ruskom okršaju Anastasja Pavljučenkova je napravila veliko iznenađenje i eliminisala imenjakinju Potapovu, 25. teniserku sveta. Potapova je osvojila prvi set sa jednim brejkom više od protivnice, ali u naredna dva seta se sve promenilo.
Na startu drugog seta su razmenili po brejk, isto se dogodilo i sredinom seta, a onda je Pavljučenkova u sedmom gemu napravila ključni brejk koji je sačuvala. U trećem setu Pavljučenkova je potom napravila čudo!
Porazila je 25. teniserku sveta ostavivši je na nuli i tako obezbedila osminu finala u kojoj igra protiv Eliz Mertens.
Kamil Rakimova, još jedan ruska teniserka, nije imala previše šansi protiv druge teniserke sveta, Beloruskinje Arine Sabalenke koja je slavila rezultatom 6:2, 6:2.
Tejlor Fric - Sputnik Srbija, 1920, 02.06.2023
Drama, nezapamćeni zvižduci i Novakova taktika – Francuska ostala bez predstavnika na Rolan Garosu
Danijel Altmajer - Sputnik Srbija, 1920, 01.06.2023
Pet i po sati spektakla u Parizu za najveće iznenađenje Rolan Garosa – Nemac u suzama /video/
Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 01.06.2023
Olga pojela „magičnu čokoladicu“, videla Srbe i slavila: „Novak i ja na istom turniru – ponosna sam“