Hamad od nule do ostvarenja sna – posle nestvarnog preokreta srpski teniser na Rolan Garosu

© Sputnik / Lola ĐorđevićHamad Međedović
Hamad Međedović - Sputnik Srbija, 1920, 25.05.2023
Mladi srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u glavni žreb Rolan Garosa pobedom nad Jesperom De Jongom posle preokreta rezultatom 0:6, 6:2, 6:2.
Po prvi put u karijeri Hamad Međedović igraće u glavnom žrebu Grend slema i to na Rolan Garosu nakon što je napravio neverovatan podvig i porekrenuo meč u kom u prvom setu nije uspeo da upiše ni gem.
Mladi Jasper De Jong protutnjao je kao furija kroz prvi set dok je Hamad ličnio na bledu senku. Dva od tri brejka Međedović je izgubio ne osvojivši nijedan poen, dok se mučio i na servis protivnika.
Međutim, 19-godišnjak iz Novog Pazara je možda krajem prvog seta već odlučio da se okrene drugom pa je tako moguće da i da je samo želeo što pre da dobije priliku za izjednačenje, a onda je zaista usledila potpuno drugačija slika.
Fudbalske lopte - Sputnik Srbija, 1920, 25.05.2023
„Slučaj Kolubara“ dobio novu dimenziju – uključilo se tužilaštvo, preti se Lozanom
Sjajni Hamad je prvi set otvorio brejkom i to prepustivši Holanđaninu samo poen, dok je lako potom stigao i do potvrde brejka. De Jong je počeo bolje da servira, ali je srpski teniser održavao ritam u svojim servis gemovima.
Holanđanin je ponovo posustao, a Hamad je u sedmom gemu počeo da napada silovito, propustio je četiri brejk lopte, ali potom petu koristi i stiže do drugog brejka, a potom ga potvrda istog vodi do izjednačenja.
Retko Međedović dopušta da ako se vrati u meč tek tako prospe sav trud, pa je tako očekivano bolje krenuo i u odlučujućem setu. Već u trećem gemu napao je servis rivala i posle treće šanse uspeo da napravi brejk.
Potom je usledio gotovo identični scenario koji je viđen u drugom setu. Holanđanin je uspevao da se drži do sedmog gema, a onda ponovo srpski teniser stiže do brejk lopte i ovoga puta koristi odmah prvu.
Nije De Jong imao više šanse, srpski teniser nestvarnim preokretom uspeo je da se plasira u glavni žreb Rolan Garosa.
Fantastičnu sezonu igra mladi srpski teniser koji je osvojio dva čelendžera i sada traži put ka ATP pobedama.