Nezaustavljivi Jokić novim tripl-dablom srušio Finiks – Denver je na korak do finala

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 10.05.2023
Košarkaši Denvera savladali su ekipu Finiksa u petoj utakmici polufinala Zapadne konferencije rezultatom 118:102 (35:24, 17:25,39:25, 27:28), a Nikola Jokić predvodio je tim novim tripl-dabl učinkom.
Samo jedna pobeda deli Nikolu Jokića i Denver od plasmana u finale Zapadne konferencije, a za to je najviše zaslužan srpski as koji je posle rekordne partije nastavio da igra fenomenalno.
Jokić je za 37 minuta na parketu ubacio 29 poena i pored toga upisao 13 skokova i 12 asistencija, a iz tri pokušaja pogodio je dve trojke. Bio je srpski as odličan, ali je ovoga puta za razliku od prošle utakmice imao znatno veću pomoć saigrača.
Brus Braun postigao je 25 poena, Džamal Marej 19 koliko je imao i Majl Porter junior. U timu Finiksa ponovo su najbolji bili Devin Buker sa 28 poena i Kevin Durent sa 26 poena, 11 skokova i sedam asistencija.
Nagetsi su krenuli silovito i stekli prednost od prvog minuta, međutim najbolje su odigrali treću četvrtinu u kojoj je Jokić dao čak 16 poena. U prvoj deonici istakao se Porter sa četiri trojke i bilo je jasno da će ovo biti timski dobro odigran meč Nagetsa što je falilo u četvrtoj utakmici.
Finiks je samo u drugoj četvrtini uspeo da povede posle trojke Terensa Rosa, međutim odmah je tu prednost ugasio srpski as svojom trojkom, posle čega Sansi nisu bili ni blizu da ponovo preuzmu vođstvo.
Pokazao je Denver da kada Nikoli ima ko da pomogne pobeda dođe skoro pa lako i to protiv snažnog Finiksa, ali sada treba iskoristiti meč loptu. Nagetsi vode u seriji rezultatom 3:2, a naredna utakmica zakazana je za petak, domaćin će biti Finiks.
Kada je reč o polufinalnoj seriji na Istoku, košarkaši Filadelfije savladali su Boston rezultatom 115:103 i poveli sa 3:2.
*Pogledajte novo izdanje emisije Sputnjik sport.