Filip Petrušev i Duško Ivanović - Sputnik Srbija

Zvezda pobedila najbolji tim Evrolige: Olimpijakos srušen u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Olimpijakosa koja je lidera tabele rezultatom 87:79 (26:30, 19:17, 20:12,20:18 ) u okviru 33. kola Evrolige.
Utakmicu je bolje otvorio Olimpijakos, posle manje od pet minuta grčki tim je već imao 15 poena, a najviše zasluga za to imali su Saša Vezenkov i Tomas Volkap. Gostima su u prvoj deonici posebno od ruke išle trojke, pogodili su ih čak šest.
Crvena zvezda uspevala je da drži priključak kada je reč o poenima, ali se videlo da postoje problemi u odbrani i skoku.
Probudili su se crveno-beli u drugoj deonici, a fantastičan je bio Fakundo Kampaco koji je vezao šest poena i smanjio prednost Olimpijakosa. Šest uzastopnih poena postigao je i Luka Mitorvić, a potom je Ognjen Dobrić uspeo da donese i izjednačenje.
Prvu prednost za Zvezdu doneo je Dalibor Ilić, međutim samo na kratko jer je Zvezdi i dalje skok pravio problema, zbog čega su košarkaši grčkog tima uspeli da vrate vođstvo.
Odlična sekvenca Holanda donela je neizvesnu završnicu prvog poluvremena, međutim tačku ipak stavlja Mekisik poenima u poslednjim sekundama.
Drugo poluvreme donelo je potpuno drugačiju utakmicu, a izuzetno važnu ulogu imao je Holand koji je igrao fantastično u odbrani. Ne samo da je krao lopte, već je blokirao šuteve, odlično se postavljao i potom eksplodirao i u napadu.
Na dve sekunde pred kraj treće deonice Kampaco je poentirao i Zvezda je sa velikim samopouzdanjem otišla na pauzu.
Poslednja deonica obilovala je tenzijom i nervozom, prokockano je nekoliko napada na obe strane, ali Zvezda je ipak zahvaljujući neverovatnom Holandu čuvala prednost i na kraju slavila protiv Olimpijakosa.
Najefikasniji igrač na meču bio je sjajni Kampaco koji je postigao 20 poena, tri skoka i osam asistencija, dok je Holand upisao 17 poena i dva skoka.
U gostujućem timu najbolji je bio Vezenkov sa 16 poena, osam skokova i tri asistencije, dok je samo poen manje imao Voklap koji je upisao i po pet asistencija i skokova.
Matijas Lesor sa navijačima nakon utakmice - Sputnik Srbija, 1920, 06.04.2023
Partizanov pogled ka Kaunasu ili čudu u Vitoriji – Zvezda za čast protiv „braće“
20:51 06.04.2023
40' – Kraj! Pobeda Zvezde 87:79
Volkap je pogodio za dva, ali je Petrušev napravio faul. Kampaco je poentirao i otklonio dilemu.
20:47 06.04.2023
39' – Zvezda vodi na minut do kraja
Fal polovičan sa linije slobodnih bacanja, a Vildoza maši. Bio je spreman Petrušev koji je gurnuo loptu iz skoka, a u koš je ubacio Dobrić. Mekisik pravi korake – 85:77
20:44 06.04.2023
38' – Nervoza
Prokockala je Zvezda napad, ali je imala sreće jer je isto uradio i Olimpijakos. Lazarević pravi faul u napadu. – 83:77
20:42 06.04.2023
37' – Kampaco!
Novu trojku uz zvuk sirene pogađa Kampaco, a potom krade loptu ali ne poentira. Volkap je sam i pogađa za tri poena – 83:77
20:38 06.04.2023
35' – Zvezda ubedljiva
Može Zvezda da napravi razliku i bez Kampaca, a najveće zasluge pripisuju se Holandu. Olimpijakosu je potpuno palo samopouzdanje u napadu – 80:71
20:36 06.04.2023
34' – Strašna serija se nastavlja
Nestvarno je kakvu utakmicu igra Holand! Mekisik smanjuje prednost crveno-belih – 77:71
20:33 06.04.2023
33' – Holand igra najbolju utakmicu u dresu Zvezde
Mitrović pogađa posle asistencije Vildoze, a Mekisik na drugoj strani ostaje sam pod košem. Sjani Holand je nezaustavljiv! – 75:69
20:32 06.04.2023
32' – Sevaju trojke
Savršeno je Kampeco dodao loptu, a Holand ponovo pogađa za tri. Iz velike daljine isto radi i Slukas – 71:67
20:30 06.04.2023
31' – Poslednjih deset minuta
Holand pogađa trojku, a Mekisik uzvraća. – 68:64
20:27 06.04.2023
30' – Kraj treće deonice
Posle dužeg vremena stiže trojka Olimpijakosa koju postiže Slukas, ali na drugoj strani fauliran Kampaco. Volkap poentira, a onda sjajni Petrušev pogađa trojku. Mitrović donosi plus devet za crveno-bele.
Papanikolau smanjuje trojkom, a potom je maši Kampaco koji se ispravlja u narednom napadu – 65:59
20:22 06.04.2023
28' – Zvezda čuva prednost
Konačno je pogodio Petrušev! Martin potpuno zatvara koš, a Vildozi izlazi lopta iz koša – 56:50
20:21 06.04.2023
27' – Odlične odbrane
Dobro se odbranio Olimpijakos, ali uzvraća istom merom i Zvezda! – 54:50
20:20 06.04.2023
26' – Tenzija i promašaji
Koliko je Zvezda odlična u odbrani, toliko sada ne funkcioniše napad! Tenzija je prisutna na obe strane. Martin je ukrao loptu, ali nije uspeo da poentira što je već neko vreme slučaj kod crveno-belih.
Slukas postiže poene, a na drugoj strani Petrušev ne pogađa preko Fala – 54:50
20:16 06.04.2023
25' – Tehnička za Fakunda
Kenan pravi faul u napadu, a potom Kampaco dobija tehničku jer je izbacio loptu misleći da je nad njim napravljen faul.
Slukas pogađa sa linije slobodnih bacanja,ali nema poena iz napada. Petrušev ponovo maši zicer – 54:48
20:14 06.04.2023
24' – Sjajni Kampaco
Posle nekoliko sjajnih reakcija u odbrani Kampaco pogađa trojku i donosi plus sedam crveno-belima. Zvezda je ukrala loptu, ali Petrušev ne koristi šansu – 54:47
20:13 06.04.2023
23' – Konfuzija na obe strane
Još jednu loptu krade Kampaco, ali usledila je serija promašaja na obe strane. Martin sjajno reaguje, a Fal pravi faul i Zvezda ima mirniji napad koji ne koristi – 51:47
20:10 06.04.2023
22' – Odlična Zvezda
Petrušev je prokockao napad Zvezde, dok se na drugoj strani crveno-beli odlično brane. Martin krade loptu i potom zakucava.
Kampaco potom ponovo krade loptu, ali Dobrić maši za tri – 51:47
20:07 06.04.2023
21' – Vodi Zvezda
Vildoza pogađa uz faul i donosi Zvezdi prednost, dok Vezenkov na drugoj strani maši iz teške pozicije. Fal se povredio i izašao iz igre – 49:47
19:52 06.04.2023
20' – Kraj druge četvrtine
Holand je fauliran i uz pomoć slobonih bacanja povećava Zvezdinu prednost, a Papanikolau prekida seriju crveno-belih.
Dobrić se namestio, ali i promašio, a onda Volkap trojkom vraća prednost na stranu Olimpijakosa. Martin pravi faul, a Fal postiže jedan poen.
Holand je pokušao za tri, međutim bezuspešno, ali je onda fauliran i postiže poene preko slobodnih bacanja za novo izjednačenje.
Uz zvuk serene Mekisik pogađa za kraj druge deonice – 45:47
19:44 06.04.2023