Hamad kao furija do finala u Mađarskoj: Srpsko-hrvatski okršaj za titulu

© Sputnik / Lola ĐorđevićHamad Međedović
Hamad Međedović - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2023
Hamad Međedović, srpski teniser, plasirao se u finale čelendžera u Šekesfehervaru u Mađarskoj posle pobede nad Evanom Furnesom rezultatom 6:1, 6:2.
Sjajan turnir igra mladi Hamad Međedović koji je do polufinale stigao posle tri meča u kojima je slavio posle trećeg seta.
Umoran, ali neverovatno motivisan Hamad se sastao sa Evanom Furnesom , francuskim teniserom i od početka nametnuo svoj ritam.
Kao furija je Međedović stigao do vođstva jer je uspeo dva puta da oduzme servis protivniku, dok mu na drugoj strani nije dopustio nijednu brejk loptu. U sedmom gemu iskoristio je prvu set loptu i pokazao da će ovaj meč biti jednosmerna ulica.
Energiju iz prvog srpski teniser preneo je u drugi set gde je takođe imao potpunu inicijativu i odmah u prvom gemu stigao do brejka. Francuz i dalje nije bio ni blizu da zapreti Hamadu, a mladi Srbin iskoristio je novu šansu u petom gemu.
Poslednju nadu Francuzu bio je sedmi gem drugog seta kada je po prvi put na meču stigao do brejk lopte, ali fantastični Međedović nije dozvolio da na ovom meču izgubi svoj servis gem i na kraju je slavio posle samo 55 minuta.
Za titulu će se boriti protiv Nina Serdarušića, hrvatskog tenisera, koji je prethodno savladao Fabijana Marozsana.
Gost emisije Miljanov korner bio je Miodrag Martać.