Dušan prekinuo crni niz, Bleki pogodio, istorijska sramota Ukrajinaca

© AP Photo / Philipp von DitfurthDušan Vlahović
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 16.03.2023
Srpski reprezentativac Dušan Vlahović prekinuo je crnu seriju od šest utakmica bez postignutog gola za Juventus. Srbin je bio strelac u trijumfu italijanskog velikana protiv Frajburga od 2:0 u revanšu osmine finala Lige Evrope.
Juve je tako prošao u narednu rundu ukupnim rezultatom od 3:0 u dve utakmice, a Dušan do prvog pogotka posle 580 minuta stigao sa bele tačke u poslednjim trenucima prvog dela. U nastavku je Federiko Kjeza drugim pogotkom u nadoknadi dotukao Nemce.
U ostalim mečevima Lige Evrope koji su odigrani ranije nije bilo iznenađenja. Mančester junajted je pobedio Betis kao gost sa 1:0, dok je Sevilja poražena u Turskoj od Fenerbahčea istim rezultatom, ali ide dalje jer je u prvom meču slavila sa 2:0.
Istorijsku blamažu doživeo je ukrajinski velikan Šahtjor koji je poražen u revanšu od holandskog Fejenorda sa čak 7:1 u Roterdamu. Ovo je jedan od najubedljivijih poraza u istoriji Rudara koji neslavno završavaju ovogodišnju evropsku priču.
Bajer Leverkuzen je pobedio kao gost Ferencvaroš sa 2:0, dok je belgijski Rojal Union isprašio nemački Union Berlin sa 3:0 za plasman u četvrtfinale. Roma je takođe prošla dalje posle 0:0 u revanšu kod Real Sosijedada.
U Ligi konferencija, Fiorentina je ubedljivo porazila turski Sivas sa 4:1, a srpski reprezentativac Nikola Milenković drugi start u nizu obeležio je golom na centaršut Mandragore iz kornera početkom drugog poluvremena.
Luka Jović je čitav meč odgledao sa klupe za rezervne igrače, dok Aleksa Terzić zbog povrede nije bio u sastavu.
I Lacio je ispao iz ovog takmičenja posle poraza u revanšu od AZ Alkmara od 2:1.