Olga „potonula“ na velikoj sceni, ali ima i razlog za zadovoljstvo

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaOlga Danilović
Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 09.03.2023
Srpska teniserka Olga Danilović eliminisana je na startu turnira u Indijan Velsu. Posle uspešno odrađenih kvalifikacija, od Srpkinje je u prvom kolu bolja bila Kineskinja Šiju Vang u tri seta - 4:6, 6:2, 6:3.
Meč je trajao dva sata i 14 minuta, Olga je imala set i brejk prednosti koje je ispustila.
Kineska teniserka je povela sa 3:1 u prvom setu, ali je Danilovićeva serijom od 5:1 preokrenula rezultat i ovaj deo meča dobila je rezultatom 6:4.
Srpska teniserka je u drugom setu prva stigla do brejka i povela 2:1. Kineskinja je uzvratila ribrejkom, a onda je Vang osvojila još četiri gema i stigla je do 1:1 u setovima.
Vang je u trećem setu stigla do 2:0, ali je Danilovićeva izjednačila na 2:2. Igralo se potom gem za gem, Kineskinja je u osmom gemu napravila novi brejk, a onda je na svoj servis stigla do pobede.
Za utehu Olga Danilović će na narednoj VTA listi napredovati za deset pozicija jer je trenutno projektovana na 133. mesto na svetu.
Kineskinju u drugom kolu čeka sudar sa Ruskinjom Anastasijom Potapovom.