Đere ispao na startu Indijan Velsa – Nemac ide na Rusa

© AP PhotoLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 08.03.2023
Srpski teniser Laslo Đere igrao je protiv Oskara Otea na startu turnira u Indijan Velsu i odmah je doživeo poraz od 0:2 - 3:6, 5:7. Nemac će u narednoj rundi igrati protiv Karena Hačanova.
Đere nikako nije dobro startovao turnir u Indijan Velsu igrom u prvom setu.
Držao se srpski teniser sve do 2:3, a onda je dopustio brejk u jednom vrlo napetom gemu, iskoristio je Ote šansu i poveo što ga je dovelo do prednosti od 1:0.
Prvi set trajao je 50 minuta, a Nemac je poveo i to je značilo da Đere mora da ponudi svoj najbolji tenis da bi došao do preokreta.
U drugom setu Đere je pružio bolju igru, ali opet nije izdržao. Kada je bilo najvažnije, posustao je, na 5:5 je dopustio brejk i na taj način Ote se plasirao u narednu rundu.
U sledećem kolu protivnik će mu biti Rus Karen Hačanov.