Novi tripl-dabl „kradljivca“ Jokića, Denver slomio Kliperse u produžetku

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 27.02.2023
Fenomenalni Nikola Jokić je još jednim tripl-dabl učinkom predvodio je Denver do pobede u produžetku protiv Los Anđeles Klipersa na svom parketu sa 134:124.
Posle poraza od Memfisa u prethodnom meču, košarkaši Denvera su se pobedom nad Klipersima u svojoj „Bol areni“ vratili na pobednički kolosek, iako su gosti uspeli da nadoknade veliki zaostatak i utakmicu uvedu u produžetak.
Nagetsi su dominirali od samog starta, stekli najvećih 18 poena prednosti već sredinom prve četvrtine i vođstvo nisu ispuštali sve do sredine poslednjeg kvartala, kada su dozvolili Klipersima da se vrate u meč.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 26.02.2023
Jokić pretučen i u ožiljcima, Denver deklasiran u derbiju Zapada
Uspeli su gosti da odlože poraz, ali ne i da ga izbegnu, pošto su u dodatnih pet minuta postigli samo četiri poena, a primili deset.
Još jednom je Denver do pobede predvodio sjajni Nikola Jokić koji je upisao još jedan tripl-dabl učinak. Somborac je za 42 minuta na terenu postigao 40 koševa i zabeležio 17 skokova i 10 asistencija.
Ukrao je i tri lopte protivnicima, čime je svoje ime upisao na još jednu od mnogih lista najboljih u istoriji igre pod obručima - postao je peti najbolji „kradljivac“ lopti u istoriji Denvera.
Srbina je sjajno pratio Majkl Porter Junior sa 29 koševa. Kliperse je na drugoj strani predvodio Kavaj Lenard sa 33 poena dok je Pol Džordž ubacio 23.
Denver je i dalje prvi u Zapadnoj konferenciji NBA lige sa 43 pobede i 19 poraza, dok Klipersi imaju skor 33-30.