Jokić pretučen i u ožiljcima, Denver deklasiran u derbiju Zapada

© AP Photo / Brandon DillNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 26.02.2023
Košarkaši Denvera poraženi su kao gosti od Memfisa sa 112:94, u meču u kome je naš as Nikola Jokić zabeležio dabl-dabl učinak. Ostaće mu i bolna uspomena na ovaj duel pošto je meč zbog grubosti rivala završio u ožiljcima.
Domaćin je od prvog minuta u potpunosti kontrolisao meč, a rezultat ne pokazuje pravo stanje snaga na terenu, jer je u jednom trenutku imao i maksimalnih 35 poena prednosti.
Denver je izgubio utakmicu već u prvom poluvremenu dopustivši protivniku da ubaci 66 poena, a za uzvrat postigne samo 44. Košarkaši Memfisa su grubom igrom zaustavili Nikolu Jokića koji je na parketu proveo 26 minuta i zaradio nekoliko ožiljaka.
Nakon prve četvrtine, koju je Memfis dobio sa osam poena prednosti (28:20), usledila je druga u kojoj su rivalu, koji praktično nije ni igrao odbranu ubacili 38 poena. U nastavku se Denver brzo predao, a za utehu mu je da je dobio poslednju četvrtinu sa 32:18.
Sudije su tolerisale jako čvrstu igru Memfisa u defanzivi, pa je trener Denvera Meloun u drugom poluvremenu, pošto je uvideo da je poraz njegove ekipe neizbežan, izveo Srbina sa parketa da ga odmori za sledeći meč.
Nikola je utakmicu završio sa 15 poena, 13 skokova i tri asistencije, dok je Dža Morent iz Memfisa bio najefikasniji pojedinac na meču sa 23 poena.
Pored derbija Zapada, odigran je i derbi Istočne konferencije u kome je Boston pobedio Filadelfiju sa 110:107.
Siksersima nije pomogla ni partija iz snova Džoela Embida koji je meč završio sa 41 poenom, 12 skokova i pet asistencija. U timu Bostona najviše se istakao Džejlen Braun sa 26 koševa.