„Srpski Falkao“ se probudio – Jović dominira u Ligi konferencija

© AP Photo / Luis VieiraLuka Jović, Fiorentina - Braga
Luka Jović, Fiorentina - Braga - Sputnik Srbija, 1920, 16.02.2023
Srpski reprezentativac Luka Jović bio je dvostruki strelac za Fiorentinu u prvom meču 1/16 finala Lige konferencija protiv portugalske Brage. Njegov tim slavio je kao gost sa 4:0, a Jović je postigao dva pogotka.
Prvi je dao u nadoknadi prvog dela, kada ga je kapiten Biragi proigrao u petercu, a Srbin lepim udarcem glavom poslao loptu u mrežu.
Bio je to Jovićev drugi gol u februaru, pošto je na početku ovog meseca bio strelac i protiv Torina u Kupu Italije.
Drugi pogodak na meču je postigao u 60. minutu, a ovaj put mu je asistirao Saponara, koji je ubacio loptu sa desne strane, a Jović je sproveo u mrežu iz blizine.
Sa nova dva pogotka Luka vodi na listi strelaca u Ligi konferencija sa šest golova, a prati ga Artjom Dovbjuk (Dnjepar) sa pet, dok po četiri imaju Išak (Leh), Morales (Viljareal), Dijabate (Partizan)...
Kada je u pitanju Serija A, Srbin mrežu nije tresao još od novembra, a možda mu ovaj pogodak pomogne pa za vikend reši i taj „problem“.
Pored Jovića na terenu na ovom meču je nastupio i srpski defanzivac Nikola Milenković, dok je Aleksa Terzić meč ispratio sa klupe za rezerve.
Preostala dva pogotka za Fiorentinu postigao je Brazilac Artur Kabral koji je zamenio Jovića dvadesetak minuta pre kraja meča.
Pedri, Barselona - Sputnik Srbija, 1920, 16.02.2023
Skandal drma Primeru, Barseloni preti izbacivanje iz lige – predsednik kaže: „Ništa nije slučajno“
Dragan Džajić - Sputnik Srbija, 1920, 16.02.2023
Perina rabona: Zvezdin kec iz rukava će promeniti sve
Dušan Tadić, Ajaks - Sputnik Srbija, 1920, 16.02.2023
Napadi na Dušana Silnog ne prestaju, ali je on vaskrsao: „Sveža krv, impresioniran sam“