Partizanov odgovor Zvezdi – večiti razbili rivale i obezbedili plej-of

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićZvezda i Igokea
Zvezda i Igokea - Sputnik Srbija, 1920, 05.02.2023
Košarkaši Crvene zvezde su upisali ubedljivu pobedu nad Igokeom rezultatom 104:71 na svom terenu u 18. kolu ABA lige. Nešto kasnije na parket je izašao Partizan koji je odgovorio ubedljivim trijumfom nad Megom u gostima – 103:78. Tako su večiti rivali već izborili plasman u plej-of regionalnog takmičenja.
Zvezda je ostvarila 16 pobedu u ovoj sezoni regionalnog takmičenja i nalazi se na prvom mestu tabele, ima samo jedan poraz i utakmicu manje.
Ekipa trenera Duška Ivanovića je silovito ušla u duel sa timom nekadašnjeg šefa stručnog štaba crveno-belih Vladimira Jovanovića.
Zvezda je već u prvoj deonici stekla veliku prednost, ukupno 16 poena posle uvodnih deset minuta, a ta razlika je pred poslednji kvartal iznosila čak 40 poena, 81:41.
Domaći sastav je na tri minuta do kraja meča upisao i trocifreni broj poena, a konačna pobeda je zabeležena rezultatom 104:71.
Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nemanja Nedović sa 20 poena, Fakundo Kampaco i Ognjen Dobrić su imali 14, Luka Vildosa 13, Dalibor Ilić i Filip Petrušev su imali po 12, a na drugoj strani najbolji je bio Nikola Tanasković sa 17 poena.
Bez većih problema i učenici Željka Obradovića su upisali novu pobedu u ABA ligi.
Razbijena je Mega rezultatom 103:78, a već posle uvodne deonice moglo se naslutiti da će crno-beli produžiti pobednički niz.
Partizan je brzo stekao dvocifrenu razliku, jer je posle 10 minuta igre rezultat na semaforu bio 28:17. Do poluvremena je ta prednost porasla na velih +28 - 65:37.
U nastavku je Mega uspela da se konsoliduje i da bude izjednačena u preostala dve četvrtine, ali to nije bilo dovoljno da se poništi sve ono loše iz prvog poluvremena.
Izraelac Jam Madar bio je najefikasniji kod crno-belih sa 15 poena i Džejms Neneli (14 poena), kao Danilo Anđušić koji je ubacio 13 poena.
Najefikasniji u redovima Mege bio je Durišić sa 17 poena, tri skoka i šest asistencija.
Posle 17 odigraniih kola večiti drže vrh tabele ABA lige. Zvezda je prva sa učinkom 16-1, dok Partizan ima odnos pobeda i poraza 15-2.