Srbija pobedila Ameriku u Los Anđelesu – Piksijevi novi Orlovi blistali u Holivudu

© AP Photo / Ashley LandisSrbija – SAD
Srbija – SAD - Sputnik Srbija, 1920, 26.01.2023
Fudbaleri Srbije savladali su selekciju Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 2:1 u okviru prijateljske utakmice u Los Anđelesu. U izmenjenom sastavu reprezentacija Srbije odigrala je prvi meč od završetka Svetskog prvenstva u Kataru i zablistala na gostujućem terenu.
Dragan Stojković Piksi, selektor Srbije, odlučio se da na teren prvi izađu: Luka Ilić, Dejan Joveljić, Vladimir Lučić, Marko Mijailović, Nikola Petković, Đorđe Petrović, Nemanja Petrović, Veljko Simić, Nemanja Stojić, Mirko Topić i Ranko Veselinović.
Srpski fudbaleri primili su gol u 29. minutu kada je mrežu zatresao Brendon Vaskez, međutim odlični Luka Ilić snašao se u 43. minutu i postigao gol za izjednačenje.
Srbija je dobila slobodan udarac, a Ilić je šutirao direktno ka golu, preko živog zida i uspeo da upiše fenomenalni pogodak.
Samo što je drugo poluvreme počelo, u 46. minutu Veljko Simić pogađa mrežu Amerikanaca i donosi gol koji se ispostavio kao pobednički. Selekciju Srbije u SAD predstavljalo je 80 odsto igrača iz Superlige Srbije, dok su trojica stigli iz američke MLS lige, pa je jasno da su u pitanju bili „super Orlovi“.
Osim prvog gola, Amerikanci nisu uspevali opasnije da zaprete srpskom timu iako je delovalo da su imali veću kontrolu jer je odnos u posedu lopte bio 60 naspram 40 odsto, ali je Srbija bila opasnija u napadu.