Rus je uhvatio zalet i naterao Amerikanca da se preda

© AP Photo / Dita AlangkaraKaren Hačanov
Karen Hačanov - Sputnik Srbija, 1920, 24.01.2023
Rus Karen Hačanov izborio je plasman u polufinale Australijan opena, nakon što mu je Amerikanac Sebastijan Korda predao meč u trećem setu, kada je imao zaostatak od 2:0 u setovima.
Uhvatio je zalet 26-godišnji Rus u Melburnu u četvrtfinalnom dvoboju. Uvodni set dobio je posle velike borbe i tajbrejka, u kojem je slavio rezultatom 7:5.
Takav epilog uticao je da Karen Hačanov dobije dodatno samopouzdanje i bude još sigurniji u svoje udarca koji su terali protivnika na grešku.
U nastavku susreta igralo se gem za gem, sve do sedmog gema kada je Rus, inače 20. reket planete uspeo da oduzme servis Amerikancu i da povede 4:3.
Usledila je potvrda brejka, a onda još jedan brejk za ubedljivih 6:3. Rus je uspeo da realizuje drugu brejk i set loptu.
Počela je povreda ručnog zgloba da muči Kordu, koji je pri zaostatku od 3:0 u gemovima u trećem setu bio primoran da preda meč Rusu.
Bio je to četvrti međusobni dvoboj Hačanova i Korde i trenutno je rezultat izjednačen 2:2.
Hačanov je tako stigao do polufinala prvog kalendarskog Grend slema, ponovivši najbolji rezultat na najvećim turnirima, s obzirom na to da je i na US Openu 2022. godine stigao među četiri najbolja.
Tada mu se na putu ka finalu isprečio Norvežanin Kasper Rud.
Karen Hačanov igraće sa pobednikom duela Stefanos Cicipas - Jirži Lehečka.