Grk hvata zalet u Melburnu – Vajdin učenik posle drame u pet činova izbacio Vavrinku

© AP Photo / Dita AlangkaraStefanos Cicipas
Stefanos Cicipas - Sputnik Srbija, 1920, 16.01.2023
Treći nosilac na Australijan openu Stefanos Cicipas lako je izašao na kraj sa Francuzom Kventinom Halisom - 6:3, 6:4, 7:6 i plasirao se u drugo kolo.
Za razliku od Grka, svoje učešće u Melburnu ekspresno je okončao veteran Stanislav Vavrinka, koji je poražen od Slovaka Molčana kog trenira bivši trener Novaka Đokovića, Marjan Vajda.
Dramu od pet setova priredili su publici u Melburnu Stan Vavinka i Aleks Molčan, a na kraju se radovao Slovak, koji je slavio posle preokreta rezultatom 6:7, 6:3, 1:6, 7:6, 6:4.
Iskusniji Švajcarac propustio je priliku u četvrtom setu da finišira meč, s obzirom na to da je servirao za pobedu pri vođstvu 5:4, ali je Vajdin učenik uspeo da se izvuče iz teške situacije, da osvoji taj meč posle tajbrejka, a kasnije da dođe i do velikog trijumfa nad trostrukim Grend slem šampionom.
Za razliku od pomenutog meča koji je imao dramu u pet činova i trajao je čak četiri sata i 24 minuta, Grk je na terenu proveo svega 122 minuta.
Tri seta bila su dovoljna Stefanosu Cicipasu da izbaci Francuza Halisa. U prvom setu samo jedan brejk i to za vođstvo od 3:1, što je bilo dovoljno da uvodni set bude okončan rezultatom 6:3.
Prepisao je dobitnu formulu Grk iz prvog na drugi set, s tim što je ovoga puta "ukrao" servis Kventinu Halisu u petom gemu, da bi kasnije slavio 6:4, iskoristivši drugu set loptu.
Najveća borba viđena je u trećem setu koji je obilovao brejkovima, čak četiri, ali je na kraju posle tajbrejka Cicipas slavio rezultatom 8:6 i plasirao se u drugo kolo prvog Grend slema u godini.
Cicipas će za narednog rivala u Australiji imati Rinkija Hidžikatu, Japanca koji se takmiči pod zastavom Australije.