Spektakl Mađara na Svetskom prvenstvu – slavila i Crna Gora

© AP Photo / Piotr HawalejNemanja Grbović
Nemanja Grbović - Sputnik Srbija, 1920, 14.01.2023
Četvrtog dana Svetskog prvenstva u rukometu prvu pobedu ostvarila je selekcija Crne Gore nad Iranom rezultatom 34:31, dok je najubedljivija bila Francuska koja je protiv Saudijske Arabije slavila rezultatom 41:23. Najveći spektakl priredila je Mađarska koja je slavila posle preokreta nad Islandom rezultatom 30:28.
Posle prvog kola u kom su upisali poraz od Španije, rukometaši Crne Gore uspeli da obezbede prvu pobedu na Svetskom prvenstvu protiv Irana od kog su tokom većeg dela meča bili dominantniji.
Od trenutka kada su postigli četvrti gol rukometaši Crne Gore nisu ispuštali prednost koja je varirala od tri do četiri gola razlike. Imali su prednost i od pet golova prednosti, međutim opustili su se u završnici i dozvolili Iranu da se približi.
U istom terminu igrali su siloviti Francuzi koji su deklasirali Saudijsku Arabiju i tako upisali drugu pobedu od početka šampionata jer su prethodno na startu savladali Poljsku.
Derbi dana između selekcija Islanda i Mađarske očekivano je obeležila napeta završnica. Tokom celog prvog poluvremena Izrael je vodio i to sa razlikom od pet golova prednosti.
Imali su rukometaši Izraela prednost sve do pet minuta do kraja utakmice, a onda su se Mađari fantastično vratili i poveli sa jednim golom razlike. Uspeli su Mađari da se odbrane i odigraju još jedan odličan napad, a na kraju slave posle preokreta rezultatom 30:28.