Detalj sa prvog večitog derbija u Evroligi između Crvene zvezde i Partizana - Sputnik Srbija

Partizan i Zvezda prošli dramu pa pobedili! Nestvarna dva trijumfa za srpske klubove

Košarkaši Partizana savladali su Fenerbahče u 15. kolu Evrolige rezultatom 73:72 u novoj drami. Košarkaši Crvene zvezde takođe su u neizvesnoj završnici upisali novu evroligašku pobedu protiv Olimpijakosa rezultatom 90:86.
U sporijem i slabijem ritmu Partizan je otvorio utakmicu, u prvoj deonici naročito se mučio sa odbranom.
Druga deonica donela je mnogo bolju igru crno-belih koji su na startu napali i uspeli skoro tri minute da odole napadu turskog tima.
Imao je Partizan četiri poena prednosti, Fener je bio dekocentrisan i poslao košarkaše beogradskog tima mnogo puta na liniju za slobodnih bacanja.
Međutim, uspeli su igrači turskog tima da se uzdignu posle prve trojke koju je pogodio Vilbekin i da prvo poluvreme završe za malim vođstvom.
U trećoj deonici uspeo je Fener da stigne i do dvocifrene prednosti od 11 poena, ali nisu odustali crno-beli. Uspeli su da smanje razliku na šest poena i ostave šansu za poslednju deonicu.
Kao po običaju ove sezone, ulazimo u dramu u poslednjih deset minuta, crno-beli se vraćaju poenima Lesora, a onda kada je najvažnije na minut i po do kraja u igru ulazi Aleksa Avramović koji igra prvu utakmicu u sezoni, a čija su slobodna bacanja odlučila pobednika.
Partizan je odbranio poslednji napad, a Kevin Panter uhvatio je loptu posle neuspešnih slobodnih bacanja Anđušića i time je stavljena tačka na dramu.
Najefikasniji igrač kod crno-belih bio je Panter sa 12 poena i pet skokova, a isti broj poena uz skok manje upisao je Lesor.
Vilbekin je sa 14 poena, dva skoka i dve asistencije bio najbolji igrač na meču.
Košarkaši Crvene zvezde u utakmicu su ušli snažno i delovali su sjajno na terenu, ali kako je vreme odmicalo popuštala je odrana, a Olimpijakos podizao nivo igre.
Ušli su potom crveno-beli u seriju od devet poena, razigran je bio Nemanja Nedović, ali na kraju prve deonice vodio je grčki tim.
Stigao je Olimpijakos do deset poena prednosti i delovao razigranije na kraju prvog poluvremena, ali je u trećoj četvrtini usledio preokret!
Neverovatni Filip Petrušev nije mašio trojke i potpuno je razbudio crveno-bele da bi na pred poslednju deonicu Zvezda otišla na pauzu sa više samopouzdanja i energije.
Mogla je Zvezda da se osloni ponovo na sjajnog Luku Vildozu koji je u najvažnijim momentima igrao najbolje, na šta je već navikao ekipu, a odlično ga je pratio Nemanja Nedović.
Larencakis je pogodio važnu trojku za uvođenje završnice u dramu, ali Luka Vildoza je sa linije slobodnih bacanja bio dovoljno siguran i doneo Zvezdi pobedu.
Zvezdin Argentinac bio je najefikasniji igrač kako u svom timu tako i na meču sa 21 poenom, četiri skoka i osam asistencija. Vildozu je pratio sjajni Petrušev sa 14 poena, tri skoka i asistencijom.
U grčkom timu najbolji je bio Blek sa 14 poena i šest skokova.
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 22.12.2022
Srpski džin među američkim Liliputancima
21:54 22.12.2022
ATINA 40' – Kraj! Pobeda Crvene zvezde! 90:86
Sa linije penala pogađa Blek, Vildoza ne uspeva da pogodi za tri! Slukas promašuje i šalje Vildozu na slobodna bacanja koji pogađa i donosi crveno-belima veliku pobedu!
21:45 22.12.2022
ATINA 39' – Drama! 86:82
Petrušev pravi nepotreban faul u napadu, dok Slukas ne uspeva da pogodi za izjednačenje. Papanikolau poslao je Vilodzu na linuju slobodnih bacanja, a Argentinac povećava prendost Zvezda.
Međutim, u dramu uvodi Larencakis. Na drugoj strani poentira Dobrić
21:40 22.12.2022
ATINA 38' – Topi se prednost Zvezde 82:79
Lazić je napravio peti faul i izlazi iz igre. Dobrić faulira Bleka koji pogađa sa linije slobodnih bacanja.
Vildoza ne koristi napad iz velike daljine lopta samo kači obruč, dok na drugoj strani pogađa Vezenkov.
21:36 22.12.2022
ATINA 37' – Vildoza drži Zvezdu 82:75
Olimpijakos smanjuje prednost Zvezde poenima sa slobodnih bacanja Bleka. Vildoza u pravom trenutku pogađa trojku.
21:29 22.12.2022
ATINA 35' – Brz ritam 78:70
Trojku pogađa Larencakis, Mitrović gubi loptu.
21:26 22.12.2022
ATINA 34' – Neverovatan je Petrušev 76:65
Larencakis stiže do lakih poena, a još jednu trojku pogađa neverovatni Petrušev.
21:25 22.12.2022
ATINA 33' – Sjajni crveno-beli 73:63
Zvezda nije dobro organizovala napad, a Marković potom pravi faul. Uz zvuke sirene Dobrić pogađa trojku i crveno-beli stižu do dvocifrene prednosti.
21:21 22.12.2022
ATINA 31' – Počinje poslednja deonica 68:62
Vilodza na startu poslednje deonice pravi četvrti faul.
21:18 22.12.2022
ATINA 30' – Kraj treće deonice, vodi Zvezda 65:62
Fenomenalni Petrušev pogađa novu trojku i odmah potom upisuje i sjajnu rampu! Vildoza uz zvuk sirene pogađa za kraj treće deonice.
21:15 22.12.2022
ATINA 29' – Vodi Zvezda! 61:60
Mitrović pogađa za vođstvo Zvezde!
21:14 22.12.2022
ATINA 28' – Odlična Zvezda 60:59
Petrušev pogađa za tri poena! Zvezda se odbranila i ima samo poen zaostatka za grčkim timom.
21:11 22.12.2022
ATINA 27' – Trojka Lazića! 59:56
Kenan maši šut za tri, a potom je malo falilo da Zvezda izgubi loptu. Imali su crveno-beli sreće jer je lopta pobegla Vezenkovu.
Lazić ostaje sam na šutu za tri i pogađa!
21:05 22.12.2022
ATINA 24' – Vraća se Zvezda 51:49
Odlično je skočio Petrušev, a potom Vilodza pogađa prvu trojku. Papanikolau ne uspeva da uzvrati.
21:02 22.12.2022
ATINA 22' – Bolje deluje Zvezda 49:45
Fal se zakucava u Mitrovića i poentira. Zvezda je agresivnija u odbrani, a Vildoza ne uspeva da pogodi za tri.
21:00 22.12.2022
ATINA 21' – Počela je treće deonica 47:43
Posle promašaja Nedovića, Vildoza poenima otvara treću deonicu.
20:50 22.12.2022
ISTANBUL 40' – Kraj! Velika pobeda Partizana! – 73:72!
Posle promašaja Ledeja, Papapetru se izborio za loptu, nije pogodio, ali je iznudi faul Pjera.
Avramović sa linije penala donosi novo izjednačenje! Partizan brani poslednji napad Fenera, a Avramović je fauliran na tri sekunde do kraja!
Aleksa ne koristi prvo slobodno bacanje, ali drugo pogađa!
Partizan se brani i pobeđuje u Istanbulu!
20:43 22.12.2022
ATINA 20' – Kraj prvog poluvremena 45:41
Mnogo problema je Zvezda imala u odbrani. U tri napada Olimpijakos je pogodio tri trojke i povećao prednost. Ipak, u poslednjim minutima bude se crveno-beli i smanjuju razliku serijom od osam poena.
20:40 22.12.2022
ISTANBUL 39' – Izjendačenje – 70:70!
Sjajno se odbranio Papapetru, a na minut i po do kraja Ledej donosi izjednačenje!
20:36 22.12.2022
ISTANBUL 38' – Drama, vodi Fener – 68:66
Džekiri je napravio peti faul i mora da napusti parket!
Egzum donosi novo izjednačenje, ali Kalataes vraća prednost turskom timu.
Posle promašaja Ledeja, lopta ostaje za Partizan jer ju je Fener isputio. Egzum je posle petog faul završio utakmicu.
20:35 22.12.2022
ATINA 18' – Zvezda u problemu 42:30
Trećom trojkom Slukas donosi grčkom timu dvocifrenu prednost.