Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Lionel Mesi - Sputnik Srbija

Mundijal, 7. dan: Argentina je preživela, a Francuska već otišla u nokaut fazu!

Sedmi dan Mundijala doneo je četiri spektakularne utakmice, pobedu Australije i suze Miloša Degeneka, prvi gol Roberta Levandovskog na Mundijalima posle 422 odigrana minuta, prolaz Francuske u osminu finala posle dve utakmice i konačnu pobedu Argentine na Svetskom prvenstvu.
Nakon što su završene sve utakmice prvog kola, Mundijal je postao još uzbudljiviji jer neke reprezentacije nisu imale prava na kiks, u prvom redu se to odnosilo na Argentinu koja je posle više od sat vremena loše igre, na pogon Lionela Mesija, uspela da savlada Meksiko.
Lionel Mesi - Sputnik Srbija, 1920, 26.11.2022
Katar 2022
Mesi se probudio u 64. minutu i srušio meksički zid – Enco pečatirao pobedu Argentine!
Dan će pamtiti Robert Levandovski koji je poveo Poljsku do pobede nad Saudijskom Arabijom, a slavila je i Australija protiv Tunisa, što je posebno emotivno doživeo bivši fudbaler Crvene zvezde Miloš Degenek.
 Koncert  Riblje čorbe na stadionu Tašmajdan - Sputnik Srbija, 1920, 26.11.2022
Katar 2022
„Australija posta fina zbog Srbina iz Knina“ – Bora Čorba za Sputnjik o pobedi Kengura
Publika u Dohi, a i širom sveta, mogla je da vidi koliko je ubojit Kilijan Mbape koji je sa dva gola doneo pobedu Francuskoj nad Danskom i direktan plasman u osminu finala posle samo dva odigrana kola.
Francuska i Danska - Sputnik Srbija, 1920, 26.11.2022
Katar 2022
Danska kažnjena za promašaje – Mbape odveo Francusku u osminu finala!
Sve četiri utakmice mogli ste da pratite uz tekstualni prenos na Sputnjiku.
09:00 26.11.2022
Dobro došli!
Sedmog dana Mundijala očekuju nas četiri utakmice drugog kola.
/Djuk 23/
/Zeljinski 39, Levandovski 82/
/Mbape 61, 86 - Kristensen 68/
/Mesi 64, Fernandes 87/
21:59 26.11.2022
90' – Kraj! Pobeda Argentine!
Argentina i dalje živi san o osvajanju Mundijala!
21:47 26.11.2022
87' – Fernandes! Gol!
Argentina vodi 2:0 spektakularnim golom Enca Fernandesa!
21:46 26.11.2022
84’ – Meksiko je „utučen“
Korner sa leve strane je delovao kao opasnost za Argentinu, ali Meksikanci nisu imali ideju kako da ugroze Martinesa.
21:37 26.11.2022
77’ – Loš Alvares
Protrčao je levim bokom, pokušao da pronađe Mesija, ali je to uradio veoma loše.
21:31 26.11.2022
21:24 26.11.2022
64’ – Mesi! Argentina vodi!
Konačno, gol za Argentinu!
21:22 26.11.2022
60’ – Veliko ništa od Argentine!
Sat vremena fudbala i i dalje 0:0.
21:12 26.11.2022
52’ – Užasno!
Lopta je otišla visoko preko gola!
21:11 26.11.2022
50’ – Evo šanse!
Mesi je oboren u dobroj zoni, sledi slobodan udarac!
21:10 26.11.2022
Amerika i Engleska - Sputnik Srbija, 1920, 26.11.2022
Katar 2022
Čak je i Amerikancima jasno, a Englezi i dalje izvode predstavu /foto/
20:51 26.11.2022
45’ – Kraj poluvremena!
Očajno poluvreme za Argentinu, Meksiko ima disciplinu i kontroliše ritam!
20:50 26.11.2022
45+5’ – Poslednja prilika!
Mesi je izveo korner, ali veoma loše!
20:43 26.11.2022
43’ – Žuti karton!
Montijel je šutnuo po nogama Gutijeresa i dobio opomenu!
20:41 26.11.2022
42’ – Izmena u Meksiku!
Guardado ide napolje, izgleda da je povređen, a u igri je Gutijeres!
20:34 26.11.2022
34’ – Mesi preambiciozan
Iskosa sa desne strane Mesi je gađao direktno u gol, ali je Očoa bio briljantan.
20:33 26.11.2022
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 26.11.2022
Katar 2022
Nema kraja crvenim alarmima u timu Srbije
33’ – Još jedan oštar faul
Vega je „polomio“ Di Mariju i Argentina je dobila slobodan udarac.
20:22 26.11.2022
22’ – Karton!
Arauho je žestoko faulirao Akunju i dobio žuti karton.
20:19 26.11.2022
20’ – Argentina se oslobodila pritiska
Argentinci su preuzeli kontrolu lopte, ali ne mogu da napadnu Meksiko koji čeka kontranapade.
20:09 26.11.2022
10’ – Prva šansa za Meksiko!
Centaršut sa levog krila iz slobodnog udarca je izazvao pometnju u odbrani Argentine.