Srbija dobila novu dabl-dabl mašinu: Amerika zanemela pred potezom mladog Srbina /video/

© AP Photo / Charles KrupaAleksej Pokuševski
Aleksej Pokuševski - Sputnik Srbija, 1920, 15.11.2022
Aleksej Pokuševski, srpski košarkaš, ostvario je dabl-dabl učinak u porazu Oklahome od Bostona rezultatom 126:122.
Talentovani srpski košarkaš ubacio je 16 poena uz čak 14 skokova i tri asistencije, a sve to postigao je za 37 minuta koliko je proveo na parketu.
Pokuševski je ubacio i dve trojke, a ovo mu je četvrta uzastopna utakmica sa dvocifrenim učinkom.
Mladi Pokuševski postao je jedan od najvažnijih igrača tima i ponovo je stao rame uz rame sa Šaj Gildžos Aleksanderom koij je upisao čak 37 poena.
Iako je najbolji u Bostonu Džejson Tejtum imao deset poena manje, Bosto je sa trojicom igrača koji su ubacili preko 20 poena u dramatičnoj završnici ipak bio bolji.
Koliko je odličnu partiju odigrao Pokuševski pokazuje i blokada posle šuta Tejtuma, najboljeg igrača Bostona.
Talentovani srpski košarkaš u kontinuitetu igra dobro, a Oklahoma to nagrađuje prostorom i minutažom kojom Pokuševski može da bude i više nego zadovoljan.
U emisiji Miljanov Korner gostovao je Svetislav Pešić.
Ergin Ataman - Sputnik Srbija, 1920, 14.11.2022
Atamanova tirada zbog poraza od Srbije – „uznemiren“ zbog Pešića, ljut zbog Micića, ogorčen na sudije