Paljba legende po Tadiću posle debakla Ajaksa: „Lišite ga bede“

© AP Photo / Darko VojinovicDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 05.10.2022
Dušan Tadić doživeo je sa Ajaksom debakl na utakmici protiv Napolija koji je slavio rezultatom 6:1. Da situacija bude još gora po Holanđane, Dušan Tadić dobio je crveni karton u 73. minutu, a onda se našao i na udaru kritika Rafaela van der Varta, bivšeg holandskog fudbalera.
Ajaks je doživeo istorijski poraz koji je izuzetno teško pao Holanđanima koji su već u 60. minutu počeli da napuštaju „Johan Krojf Arenu“.
Ređali su se golovi Raspadorija, Di Lorenca, Zejlinskog, ponovo Raspadorija i Kvartskvelija, ali ni 5:1 nije bilo dovoljno već je debakl postao još gori.
U 73. minutu Dušan Tadić udario je laktom Eljifa Elmaza i dobio drugi žuti karton, odnosno crveni.
Sa igračem više Napoliju je iskoristio šansu da kruniše sramotu Ajaksa, a uz to će Holađani imati problem i u narednoj utakmici jer je kapiten tima i reprezentacije Srbije suspendovan.
Dan nakon debakla, Tadić se odmah našao na meti kritika, među kojima je najoštriju uputio Rafael van der Vert, bivši holandski teniser.
„Tadić je potpuno van forme. Imam poštovanje za njegovu karijeru, ali nekada dođe vreme kada morate da ga izvedete sa terena. Morate da ga lišite ove bede, pa čak i navijači hoće da se to desi. Samo Alfred Šruder ne misli o tome“, rekao Van der Vart.
Srpski fudbaler u dresu holandskog kluba nema gol od početka sezone, ali je na osam utakmica holandskog prvenstva upisao šest asistencija.
Tadić je iako je od dolaska u klub jedan od najvažnijih igrača Ajaksa dobio zvižduke sa tribina kada je napuštao stadion.
U tri kola Lige šampiona Ajaks je slavio samo protiv Rendžersa, dok je pre Napolija pretrpeo poraz od Liverpula.