Bajern „petardirao“ šampiona Češke, Marselj surov prema Portugalcima

© AP Photo / Matthias SchraderBajern - Viktorija Plzenj, Liga šampiona
Bajern - Viktorija Plzenj, Liga šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 04.10.2022
Nemački prvak Bajern iz Minhena nastavio je neverovatnu seriju pobeda u grupnoj fazi Lige šampiona. Bavarci su na svom terenu demolirali Viktoriju iz Plzenja sa 5:0 u okviru trećeg kola i zadržali stoprocentan učinak.
Razigrani tim Julijana Naglesmana u vođstvo je doveo Liroj Sane u sedmom minutu. Gnabri je u 13. povisio rezultat, a Sadio Mane u 21. postavio 3:0.
Do odlaska na odmor Džamal Musijala je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.
Bajern je u nastavku malo spustio gas, ali je stigao do „petarde“.
Liroj Sane je drugim golom u 51. povisio na 4:0, a tačku na trijumf Bavaraca stavio je Erik Maksim Čupo Moting u 61. minutu.
Nemački šampion posle tri kola ima maksimalan učinak u grupi C, dok je Viktorija poslednja u istoj grupi bez bodova.
U drugom meču ranijeg programa Lige šampiona Olimpik iz Marselja je savladao Sporting sa 4:1 (3:1).
Početak meča je kasnio jer su gostujući igrači zbog problema u saobraćaju kasnije stigli na stadion "Velodrom".
Trinkao je doveo goste u vođstvo već u prvom minutu, ali su do odlaska na odmor domaćini preokrenuli rezultat golovima Sančeza u 13, Arita u 16. i Balerdija u 28.
Tačku na trijumf Marselja stavio je Mbemba u 84. minutu.
U ovoj grupi Sporting ima šest, a Totenhem, Ajntraht i Marselj po tri boda.