Rus otkrio tajnu uspeha za muk u Kneževini

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaStanislav Čerčesov
Stanislav Čerčesov - Sputnik Srbija, 1920, 16.09.2022
Timski duh i sreća odigrali su ključnu ulogu u trijumfu Ferencvaroša na teškom gostovanju Monaku u Kneževini – 1:0 u drugom kolu Liga Evrope, istakao je Rus na klupi mađarskog kluba Stanislav Čerčesov.
Bivši selektor „Zbornaja komande“ čini čuda sa prvakom Mađarske i prava su kaznena ekspedicija.
To je na svojoj koži osetio Monako koji je poražen pred svojim navijačima na stadionu „Luj drugi". Veliko slavlje Ferencvarošu obezbedio je Večej golom u 80. minutu.
„Napredujemo iz meča u meč, ali ne možemo uvek da računamo na pobedu. Za ovaj meč sam mogao da računam samo na šesnaest igrača od čega četiri defanzivca pošto je bilo povreda i crvenih kartona. Zaista se nadam da ću moći da računam na maksimalan broj igrača u sledećem meču protiv Zvezde. Idemo korak po korak. Timski duh je presudio", rekao je Čerčesov.
Iskusni ruski strateg posebno je pohvalio navijače koji su došli da pruže podršku ekipi u Monte Karlu.
Odradili smo odličan timski posao u prvom poluvremenu. Znali smo da igramo sa veoma dobrim protivnikom. Znali smo da će monako biti mnogo aktivniji posle pauze, nismo im dozvolili da u potpunosti kontrolišu utakmicu. Dali smo im da imaju prostor za igru, a mi smo imali prostor za kontra-napade- Da nije bilo timskog duha i sreće ne bismo pobedili ovu utakmicu. Što se tiče navijača, bilo je neverovatno videti toliko navijača u Kneževini. Osećali smo se kao kod kuće“, rekao je Čerčesov, čiji je Ferencvaroš lider Grupe H sa šest bodova, dok je Crvena zvezda poslednja i to bez bodova.