Rikardo Gomeš - Sputnik Srbija

Partizan opet krenuo iz minusa, a Rikardo ponovo promašio pobedu!

Fudbaleri Partizana remizirali su u drugom kolu grupne faze Lige konfrencija sa Nicom (1:1). Remi i podela plena više će zadovoljiti goste koji su poveli već u drugom minutu preko Džoa Brajana, dok je bod crno-belima sjajnim pogotkom u 60. sačuvao Fuseni Dijabate.
Žaliće crno-beli i za celim plenom jer su imali kolosalnu priliku da dođu do pobede u 70. minutu kada je Dijabate posle sjajnog bega ostavio loptu Rikardu Gomešu, a ovaj šutirao sa sedam-osam metara visoko preko gola.
Kao i u prošlom kolu protiv Slovackog opet je napadač crno-belih mogao da se proslavi i obrafuje navijače. Baš šteta...
Nica je igrala kao i Monako protiv Zvezde prošle nedelje. Dozirani fudbal. Svesni da ih za vikend čeka novi prvenstveni duel zadovoljili su se bodom i u većem delu utakmice su pretili iz polu-kontri i kontri.
Do vođstva su došli već u drugom minutu. Još Partizanova publika nije ni sela na svoja mesta, a Džo Brajan je utišao Humsku. Englez se odlično snašao posle gužve u šesnaestercu i matirao nemoćnog Popovića za 1:0.
Stavili su gosti i u nastavku golmana Partizana još nekoliko puta na muke, ali je Popović bio siguran. Najbolju šansu za goste da duplira prednost propustio je Gaetan Labord u 57. minutu kada je šutrao pored stative iz dobre pozicije.
Od tog trenutka Partizan je preuzeo inicijativu i dominirao na meču. Već u 60. izveli su sjajnu akciju za izjednačenje. Rikardo, Natho i onda majstorska realizacija Dijabatea za erupciju oduševljenja u Humskoj i 1:1.
O promašaju Rikarda već smo pisali, a u poslednjih 20 minuta ušlo se u period bez većih prilika kada su crno-beli zapretili nekoliko puta iz prekida, dok je Nica tražila put do gola iz tranzicije.
Ipak, rezulat je ostao nepromenjen i bodovi su podeljeni. Posle dva odigrana kola, Keln ima četiri boda, Partizan i Nica po dva, dok je Slovačko ostalo na jednom osvojenom bodu.
PARTIZAN - NICA 1:1 (0:1)
/Dijabate 60 - Brajan 2/
Stadion: Partizana
Gledalaca: 9.126
Sudija: Endi Medli (Engleska)
Žuti kartoni: Traore (Partizan), Budaui (Nica)
PARTIZAN: Popović – Živković, Marković, Vujačić, Urošević – Fejsa, Traore (od 78. Baždar) – Andrade (od 69. Lutovac), Natho, Dijabate – Rikardo.
NICA: Šmajhel - Atal, Todibo, Dante, Brajan (od 85. Lotomba) - Lemina (od 81. Rosario), Tiram (od 81. Beka Beka) - Budaui, Pepe (od 85. Brahimi), Ilie (od 63. Diop) - Labord
22:54 15.09.2022
90'+4' – Kraj utakmice!
Podela bodova u okršaju između Partizana i Nice (1:1).
22:51 15.09.2022
90' – Igraće se još četiri minuta!
Toliko iznosi nadoknada na ovom meču.
22:45 15.09.2022
85' – Marković preko gola
Odličan korner Živkovića, ali je Marković šutirao visoko preko gola.
22:43 15.09.2022
83' – Umalo autogol Dantea
Loše je Brazilac zahvatio loptu, ali srećom po njega samo korner za crno-bele.
22:38 15.09.2022
78' – Izmena u Partizanu
Umesto Traorea na terenu je ofanzivac Samed Baždar.
22:31 15.09.2022
70' – Veliki promašaj Rikarda!
Kako mu je sjajno Dijabate ostavio loptu, a Rikardo šutirao iz sjajne pozicije preko gola. Veliki promašaj! Šteta!
22:30 15.09.2022
69' – Izmena kod crno-belih
Umesto Andradea na terenu je Lutovac.
22:29 15.09.2022
68' – Urošević pored gola!
Sjajna šansa za crno-bele, centrirao je Živković, a Urošević glavom šutirao pored stative. Dobra akcija.
22:27 15.09.2022
65' – Sreća za Partizan!
Nezgodan udarac Sofijana Diopa glavom, a lopta se od stative odbila u ruke golmana Popovića.
22:25 15.09.2022
63' – Dijabate oboren, nema penala
Šteta što nema VAR-a u Ligi konferencija, jer bi duel Dijabatea i Brajana mogao da bude predmet provere pošto se na snimku jasno vidi da je napadač crno-belih povučen za dres u šesnaestercu.
22:21 15.09.2022
60' – GOOOL za Partizan!
Spektakularna akcija crno-belih, Gomeš prvi put nije bio sebičan, dodao Nathu, a ovaj poslužio Dijabatea koji je majstroski matirao Šmajhela za 1:1. Zasluženo!
22:18 15.09.2022
57'– Promašaj Laborda!
Malo je falilo da bude 2:0 za Nicu, ali je napadač gostiju Labord promašio gol izi zigledne prilike.
22:14 15.09.2022
54' – Pepe preko gola!
Gađao je gornji levi ugao iz dobre pozicije sa 17 metara, ali neprecizno.
22:10 15.09.2022
Česi dali dva gola u Kelnu za tri minuta!
Bundesligaš je vodio sa 2:0 na poluvremenu, a početkom drugog dela Slovacko je izjednačilo rezultat preko Kalabiške u 49. i Petržele u 52. minutu.
22:08 15.09.2022
46'– Počelo je drugo poluvreme!
Nema izmena u ekipama.
21:50 15.09.2022
45'+2' – Šmajhel sprečio 1:1
U sjajnoj šansi se iznenada našao Andrade, ali je Šmajhel sjajno odbranio. Nema vremena za korner, sudija Medli svira kraj prvog poluvremena. Šteta, mogao je Partizan do izjednačenja.
21:47 15.09.2022
45' – Igraće se još dva minuta
Toliko iznosi nadoknada u prvom poluvremenu.
44' – Sebični Rikardo
Upropastio je sjajnu šansu za crno-bele. Dijabate je promešao odbranu Nice odložio do Rikarda, a ovaj zapeo da šutira po svaku cenu umesto da uposli saigrače. Na kraju se lopta odbila do Natha koji je pogodio igrača Nice na gol-liniji. Šteta.
21:44 15.09.2022
39' – Faul Dijabatea
Dobra akcija crno-belih, ali Dijabate nije stigao do lopte, napravio je faul.
21:30 15.09.2022
28' – Dante zapretio
Glavom posle kornera šutirao je visoki štoper, ali je Popović još jednom dobro odbranio.