„Srpska hobotnica“ je ponovo oduševila Ameriku /video/

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 14.09.2022
Srpski golman Đorđe Petrović ponovo je pružio vanserijsku partiju u američkoj MLS ligi, uprkos porazu svog Nju Ingland Revolušna na gostovanju Hjustona rezultatom 3:1 (1:0).
Bivši čuvar mreže Čukaričkog odbranio je jedanaesterac, i imao je još osam odbrana, ali ni to nije pomoglo njegovoj ekipi da izbegne poraz.
Igrao se 33. minut kada je glavni arbitar pokazao na belu tačku, a Fereira je uhvatio zalet. Ipak, „srpska hobotnica“ koja blista u debitantskoj sezoni u američkoj MLS ligi je bila na visini zadatka i uspela je da zaustavi taj udarac.
U transu su bili američki komentatori posle fantastične intervencije talentovanog golmana, pred kojim je očigledno svetla budućnost ukoliko nastavi vredno da radi.
Ipak, ni vanserijska partija Petrovića nije bila dovoljna da njegov tim ostane neporažen u meču 31. kola MLS lige.
Samo četiri minuta od odbranjenog jedanaesterca Kintero je uspeo da zatrese mrežu Nju Ingland revolušna i da obezbedi domaćin gol prednosti do odlaska na odmor.
U nastavku je Žil iz penala uspeo da izjednači u 63. minutu, ali je Pikolt sa dva gola iz igre uspeo da postavi konačnih 3:1.