Totenhem pregažen u Lisabonu, Interov marš kroz Češku

© AP Photo / Armando FrancaSporting Lisabon - Totenhem
Sporting Lisabon - Totenhem - Sputnik Srbija, 1920, 13.09.2022
Odigrane su prve dve utakmice drugog kola Lige šampiona, a Sporting je u Lisabonu napravio veliko iznenađenje trijumfom nad engleskim Totenhemom od 2:0. Inter je rutinski preslišao Viktoriju Plzenj na gostovanju istim rezultatom.
Fudbaleri Intera zalečili su rane sa premijere u ovogodišnjoj Ligi šampiona. Ekipa Simonea Inzagija je posle poraza od Bajerna na svom terenu usepla da slavi na gostovanju u Plzenju protiv Viktorije sa 2:0.
Četa iz Milana opravdala je ulogu favorita u Češkoj. Posle mnogo bolje igre Inter je do vođstva stigao u 20. minutu preko Edina Džeka.
Nade domaćina da mogu do izjednačenja pale su u vodu posle sat vremena igre kad je isključen domaći vezista Buča. Inter je veoma brzo iskoristo brojčanu prednost i povisio prednost golom Denzela Damfriza u 70. minutu.
Mnogo više uzbuđenja bilo je u Lisabonu gde je Sporting dočekao Totenhem i slavio golovima u poslednjih momentima meča sa 2:0.
Mreže su mirovale sve do 90. minuta. Najpre je golmana Pevaca Lorisa matirao Paulinjo posle kornera glavom, da bi u trećem minutu nadoknade precizan bio i Artur Gomeš za veliko slavlje.