Amerika nije otvorila vrata Novaku, ali jedan drugi Srbin blista u SAD /video/

© AP Photo / Darko VojinovicLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 27.08.2022
Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u finale turnira u američkom Vinston-Sejlemu, nakon što je posle velike borbe eliminisao 102. igrača sveta Mark-Andrea Heslera rezultatom 7:6(3), 7:6(5).
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Krajnje dramatičan meč u Americi odigrali su Srbin i Švajcarac, a Đere je ostvario najveći uspeh u dosadašnjem delu sezone i prvi put će se boriti za titulu na tvrdoj podlozi.
U prvom setu nije bilo brejkova, a srpski teniser morao je da spasava dve set lopte pre nego što je došao u situaciju da servira za osvajanje prvog seta.
Odlično je Srbin otvorio drugi set i osvojio je uvodni gem bez izgubljenog poena. Usledila je krađa servisa, a zatim i potvrda brejka za velikih 3:0.
Ipak, Švajcarac je uspeo da osvoji naredni gem i da dođe do ribrejka, pa je vrlo brzo rezultat u drugom setu bio izjednačen.
Igralo se bez brejka, sve do tajbrejka u kojem je Laslo Đere izašao kao pobednik rezultatom 7:5, čime se plasirao u finale turnira u američkom Vinston-Sejlemu.
Đereu će rival u finalu biti Francuz Adrijana Manarino (oko 23 časa) koji je u drugom polufinalu bio bolji od Holanđanina Botika van de Zandšulpa rezultatom 6:0, 6:4.
Turnir u Americi igra se za nagradni fon od 731.935 dolara.
Novak Đoković i Rafael Nadal pred polufinale Rolan Garosa 2021. - Sputnik Srbija, 1920, 26.08.2022