Partizan - Sputnik Srbija

Partizan prokockao pobedu na Malti i prošao u Ligu konferencija /video/

Fudbaleri Partizana plasirali su se u Ligu konferencija, nakon što su u revanšu plej-ofa prokockali pobedu na Malti – 3:3 (1:1). Vodili su crno-beli 3:1 u 82. minutu, ali su zbog dva skrivljena penala dozvolili da meč protekne bez pobednika. Zahvaljujući trijumfu u prvom susretu 4:1, bilo je jasno da će Partizan biti taj koji će završiti u Evropi.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Katastrofalno su izabranici Gordana Petrića otvorili susret na Malti, protiv daleko slabijeg rivala koji je od prvog sudijskog zvižduka „pokazao zube“.
Jasno je bilo da je Hamrun taj koji mora da napadne i ofanziva se Maltežanima isplatila u 27. minutu kada je kapitulirao bledi i strogo defanzivno orijentisani Partizan.
Hrvat Roko Prša kaznio je kukavičku igru crno-beli i bez većih problema je zakucao loptu iza leđa golmana Popovića.
Taj gol nije presekao Partizan, već je naterao goste iz Beograda da pokažu reakciju. Samo sedam minuta bilo je potrebno da rezultat bude izjednačen, a egzekutor je bio, ko drugi nego, Rikardo Gomeš.
Špic Partizana je posle centaršuta Živkovića i slabe reakcije golmana domaćih uspeo da dođe do lopte i uz pomoću zemlje da je zakuca pod prečku - 1:1.
Pomenutim rezultatom otišlo se na poluvreme, a Partizan se posle izjednačenja u potpunosti oslobodio pritiska Hamruna.
U nastavku su učenici Gordana Petrića dopustili Maltežanima da drže loptu u posedu i imaju terensku inicijativu, ali bez konrektne ideje da se ugrozi gol Popovića.
Konsolidovao se ubrzo Partizan i počeo da napada, pa je preko kapitena Slobodana Uroševića uspeo da dođe do potpunog preokreta u 72. minutu.
Izdržao je levi bek crno-belih jedan žestok duel, ušao u kazneni prostor Hamruna i slabijom desnom nogom uspeo da pogodi dalji ugao Bonelovog gola.
Nije se dugo čekalo na novi pogodak u mreži domaćeg sastava. Mat u tri poteza odradili su Natho, Andrade i Rikardo Gomeš.
Andrade je posle pasa Izraelca iz prve uspeo s desne strane da „na tacni“ posluži ubojitog goltetera, koji iz neposredne blizine glavom šalje loptu u mrežu za velikih 3:1.
Iako se činilo da je to to, Partizan je još jednom pokazao sve svoje slabosti. A ima ih i previše. Ofanziva i Rikardo očigledno nisu dovoljni da se dobijaju utakmice...
Dva penala skrivili su crno-beli u svega osam minuta i dopustili rivalu da stigne do izjednačenja.
Prvo je Vinisijus realizovao udarac „sa kreča“ u 82. minutu, da bi i Fedele bio precizan u 90. minutu.
Nedopustivo je da klub renomea kakav je Partizan dozvoli sebi da u dvoboju sa daleko slabijim rivalom „prospe“ dva gola prednosti za manje od deset minuta.
Ipak, ono što je najvažnije jeste da su crno-beli izborili plasman u Ligu konferencija, ali će trener Gordan Petrić i te kako morati da poradi na koncentraciji ekipe u trenucima kada je bitno i kada se meč „lomi“, jer je jasno da Evropa ne trpi takve greške.
Tok susreta Hamrun – Partizan mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik sport.
Spomenimo i to da će plasmanom u grupnu fazu Lige konferencija Partizan zaraditi 2,9 miliona evra. A kako će na žrebu u petak od 14 časova biti među povlašćenima u prvom šeširu ta svota bi mogla da se uveća tokom grupne faze.
Inače, naredni meč crno-beli igraju pred svojim navijačima 31. avgusta, kada će ugostiti najvećeg rivala Crvenu zvezdu, pa je jasno da će u večitom derbiju morati daleko bolje ukoliko žele da ostanu neporaženi.
Fudbaleri Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 25.08.2022
Formalnost i ništa drugo
Rikardo Gomeš, Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 25.08.2022
Gomeš zakucao loptu pod prečku /video/
21:58 25.08.2022
90+3' - KRAJ! Remi po meri Partizana
Gotov je susret na Malti. Partizan je ispustio pobedu, ali je ispunio cilj i plasirao se u Ligu konferencija, uprkos remiju 3:3.
21:52 25.08.2022
90' - GOOOL! Hamrun izjednačio
Domaći fudbaleri su iz drugog penala, možda i poklona od strane sudije zbog prekršaja Andradea, u svega osam minuta uspeli da izdjenače - 3:3.
Precizan sa bele tačke bio je Fedele.
21:43 25.08.2022
82' - GOOOL! Hamrun smanjuje
Uspeli su fudbaleri Hamruna posle samo tri minuta da smanje zaostatak u odnosu na Partizan i sada je rezultat 2:3, a strelac je Vinisijus iz penala koji je skrivio Belić nakon što ga je lopta pogodila u ruku.
21:41 25.08.2022
79' – GOOOL! Partizan vodi 3:1!
Partizan je ipak klasa za Hamrun. Uspeli su crno-beli preko Rikarda Gomeša da uvećaju prednost, a u ulozi asistenta se našao Andrade koji je ko na tanci poslužio Gomeša koji je glavom uspeo da pošalje loptu u mrežu.
21:33 25.08.2022
72' – GOOOL! Urošević za preokret Partizana!
Kapiten Slobodan Urošević pogodio je mrežu Hamruna i Partizan ima vođstvo 2:1. Izdržao je duel na nogama levi bek Partizana ušao u kazneni prostor domaćih, odložio sam sebi loptu i uspeo desnom, slabijom nogom, da pogodi suprotan ugao Hamrunovog gola.
21:27 25.08.2022
64' - Velika šansa za Rikarda
Uspeo je Rikardo Gomeš da promaši gol bez golmana. Šteta, bila je ovo velika šansa za crno-bele da upišu i drugi trijumf u dvoboju sa Hamrunom.
Prethodno je Menig ukrao jednu loptu i uposlio reprezentativca Zelenortskih Ostrva, ali je on slabo reagovao u direktnom duelu sa golmanom Hamruna koji je izašao i ostavio nebranjen gol.
21:24 25.08.2022
63' – „Andradeov balon“
Andrade je levom nogom poslao jednu sporu dugu loptu za Rikarda Gomeša koji nije uspeo da je prihvati jer je golman Hamruna izleteo na vreme.
21:18 25.08.2022
59' – Ofanziva Hamruna
Prepustio je Partizan domaćim fudbalerima da drže loptu u svom posedu, ali bez neke konkretne ideje da se ugrozi gol koji brani Popović.
21:13 25.08.2022
52' – Teče vreme, ništa se ne dešava
Prolaze minuti bez nekih konkretnih prilika na obe strane, a upravo je to ono što ide na ruku Partizanu.
Andrade Partizan - Sputnik Srbija
21:09 25.08.2022
48' – Hrvat oprobao šut
Prša je tukao sa 20 metara, ali je njegov udarac otišao pored stative Popovićevog gola.
21:07 25.08.2022
46' – Nastavljen je susret
Počelo je drugo poluvreme meča na Malti.
20:50 25.08.2022
45+3' – Poluvreme – 1:1!
Odsvirao je glavni arbitar kraj prvog poluvreme u kojem je rezultat poravnan.
20:49 25.08.2022
45' – Još tri minuta
Produžen je susret na Malti za 180 sekundi.
20:47 25.08.2022
43' – Partizan napada
Imali su crno-beli priliku da preko Rikarda dođu do prednosti, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu, čime je prekinuta akcija.
20:43 25.08.2022
39' – Lakše se diše
Pogodak koji je postigao Rikardo Gomeš skinuo je blagi pritisak koji je stvoren među fudbalerima Partizana.
20:38 25.08.2022
34' – GOOOL! Partizan izjednačio!

Rikardo je posle centaršuta Živkovića s leve strane, bio najprisebniji i petercu domaćih i uspeo je posle odbitka da zakuca loptu u mrežu.
20:31 25.08.2022
27' – GOOOL! Gubi Partizan!
Hrvat Roko Prša zakucao je loptu u mrežu, nakon što se sam ko duh našao u šesnaestercu Partizana i bez većih problema matirao Popovića.
20:29 25.08.2022
25' – Maltežani traže penal
Domaći fudbaleri podigli su ruke i tražili od glavnog arbitra da pokaže na belu tačku nakon što je Urošević pao, a prema njima lopta ga je udarila u ruku dok je ležao na travi.
20:27 25.08.2022
23' – Pauza za osveženje
Glavni sudija prekinuo je susret kako bi se fudbaleri oba tima osvežili zbog velike sparine.
20:25 25.08.2022
21' – Guilamjer pokušao
Imao je sasvim solidnu situaciju vezista Hamruna koji je očajno šutirao i lopta je završila visoko iznad prečke.