Partizan - AEK - Sputnik Srbija

Crni Partizan tone sve dublje – „kifla“ Francuza ga poslala u niži rang

Fudbaleri Partizana ispali su iz kvalifikacija za Ligu Evrope, nakon što u Humskoj nisu uspeli da savladaju AEK iz Larnake – 2:2 (prvi meč 1:2). Vodili su crno-beli dvaput, ali su Kiprani uspeli da se vrate i da na kraju eliminišu vicešampiona Srbije, kojem za utehu ostaje da se bori u plej-ofu za Ligu konferencije.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Samo je pitanje da li sa Ilijom Stolicom na klupi....
Partizanu je presudio prelep gol Faraža u 57. minutu, koji je nakon što je nanizao nekoliko igrača, „kifla“ udarcem matirao Popovića i razbio sve nade crno-belih da mogu do plej-ofa Lige Evrope.
Ovako će crni Partizan, koji ima samo jednu pobedu u svim takmičenjima ove sezone igrati u plej-ofu Lige konferencija protiv Hamruna s Malte koji je posle penala eliminisao Levski.
Nije bilo lako fudbalerima Partizana, uprkos tome što igraju pred svojim navijačima, jer je od početka susreta sa tribina u Humskoj „zagrmelo“ – „Uprav napolje, uprava napolje“. Na taj način su navijači jasno stavili do znanja šta misle o radu uprave i rezultatima kluba koji već pet godina živi u senci Crvene zvezde, a sada se klub praktično već na samom startu sezone pod komandom Ilije Stolice oprostio od titule, a ostao je i bez Lige Evrope.
Partizan je hrabro ušao u revanš sa Kipranima, čijom je odbranom komandovao bivši kapiten Crvene zvezde i reprezentativac Srbije Nenad Tomović.
Borio se Tomović sa Rikardom na startu i „pokazao mu zube“, uprkos činjenici da ima čak 35 godina. Ipak, upravo je Rikardo bio koban po Kiprane u 24. minutu, kada se lukavo iskrao odbrani, izbegao ofsajd zamku i sa nekih 18 metara uspeo je, u svom stilu, da zakuca loptu u mrežu.
Erupcija oduševljenja u Humskoj, ali svega nekoliko sekundi, a onda i standardni povici – „Uprava napolje, uprava napolje“.
Pomenutim rezultatom otišlo se na odmor.
A onda je od 51. do 57. minuta usledilo pravo ludilo u Humskoj i „vatromet“ golova. Čak tri pogotka za nepunih šest minuta, što Humska duuugo nije videla.
U 51. minutu je pogodio Gjurkso, ali se stiče utisak da je u pitanju autogol Markovića koji je u nameri da spreči rivala prosledio loptu u sopstvenu mrežu.
Ipak, taj šokantan gol nije ubio nadu crno-belih, koji su odmah krenuli po novo vođstvo i preko Gomeša su i uspeli.
Dijabate je prvo maestralno po desnoj strani „promešao“ rivala i usledio je fantastičan centaršut desnom nogom, a reprezentativac Zelenorskih ostrva je napravio fantastičan „trzaj“ glavom i lopta je završila u mreži – 2:1.
Tu goleadi u Humskoj nije bio kraj. Ponovo samo 180 sekundi kasnije se zatresla mreža Popovića. Strašan „slalom“ Faraža koji je nanizao trojicu, četvoricu defanzivaca Partizana i levom nogom je pogodio dalji ugao Ppovićevom gola za novo izjednačenje – 2:2.
Imao je Partizan dovoljno vremena, ali ne i ideje da stigne do novog gola i novog vođstva. Preko 30 minuta, ali za to vreme samo stativa Kvinsija Meniga u 75. minutu.
Premalo, ali u ovom trenutku je to očigledno Partizanova realnost, koji pred 10.802 navijača nije uspeo da savlada AEK iz Larnake u dvomeču.
© Foto : Privatna arhiva Partizan
Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 11.08.2022
Partizan
Ostaje da se vidi kakva je sudbina trenera Ilije Stolice, kao i uprave, protiv koje su navijači konstantno skandirali „Uprava napolje“.
22:53 11.08.2022
94' - KRAJ! Partizan završio priču u Ligi Evrope
Gotov je susret u Humskoj, a AEK Larnaka je ekipa koja ide u plej-of Lige Evrope. Posle remija 2:2, sa tribina u Humskoj 1 je nastavilo da se ori: „Uprava napolje“.
22:49 11.08.2022
90' - Tri minuta nade
Još svega 180 sekundi igraće se u Humskoj. Toliko još nade ima za Partizan.
22:42 11.08.2022
84' - Nova izmena u Partizanu
Gomeš je pokazao Stolici da ne može više, umesto njega u igri je Baždar.
22:41 11.08.2022
83' – Ruka Gomeša
Pokušao je Rikardo Gomeš atraktivno iz voleja da zahvati jednu loptu sa strane, ali je umesto toga u padu igrao rukom što je video glavni sudija.
22:37 11.08.2022
79' - Lutovac u igri
Izveo je Ilija Stolica Kvinsija Meniga iz igre, a na terenu je Aleksandar Lutovac.
22:36 11.08.2022
76' - Stativa Meniga
Kvinsi Menig uspeo je da uzdrma stativu udarcem po zemlji. Šteta!
22:34 11.08.2022
75' - Pirić brži od Dijabatea
Kenan Pirić, golman AEK-a uspeo je da zaustavi napad Partizana jer je na vreme istrčao i stigao do lopte pre Dijabatea.
22:30 11.08.2022
73' - Vreme prolazi, ništa se ne dešava
Bez konkretne ideje je trenutno Partizana, a u prilog mu ne ide što vreme curi i bliži se eliminacija-
22:23 11.08.2022
65' – Gomeš sebičan
Mogao je Gomeš daleko bolje da reaguje i da uposli nekog od saigrača, ali je šutirao sa 18 metara pravo u ruke golmana AEK-a.
22:20 11.08.2022
63' – Uroševiću žuti
Kapiten Partizana Urošević zaradio je javnu opomenu, to je drugi žuti karton za crno-bele u ovom meču.
22:15 11.08.2022
57' - GOL! - 2:2 - AEK opet izjednačio
Nema kraja šokovima na stadionu u Humskoj. Faraž je rezantnim udarcem levom nogom pogodio desni ugao Popovićevog gola. Prethodno je Francuz nanizao trojicu, četvoricu igrača i smestio je loptu u nebranjenu mrežu.
22:12 11.08.2022
54' – GOOOL! Ponovo vodi Partizan i ponovo Gomeš!
Tek što su stigli na centar da izvedu loptu posle primljenog gola, crno-beli su uspeli ponovo da dođu do prenosti. Dijabate je "Lomio" dugo po desnoj strani rivale, usledio je savršen centaršut desnom nogom, a Rikardo je maestralnim "trzajem" glavom uspeo da pošalje loptu u malu mrežu.
22:10 11.08.2022
51' – GOOOL - 1:1! Šok z Humskoj AEK izjednačio
Marković je u pokušaju da spreči Lopeza, matirao sopstvenog golmana.
22:08 11.08.2022
50' – Vujačiću se ukazuje pomoć
Prekinut je meč u Humskoj nakon što je defanzivac Partizana Vujačić ostao da leži na travi. Na sreću sa njim je sve u redu i on će posle ukazane lekarske pomoći nastaviti utakmicu.
22:07 11.08.2022
48' – Partizan se izvukao
AEK je imao priliku da izjednači na startu drugog poluvremena, ali je odbrana posle provitno slabe reakcije uspela da pošalje loptu u korner.
22:06 11.08.2022
Tuča navijača i policije
Nemile scene viđene su tokom poluvremena u Humskoj gde je policija ušla na Istočnu tribinu, bližu severnoj, i došlo je do sukoba sa navijačima.
22:04 11.08.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme
Nastavljen je susret u Humskoj.
21:48 11.08.2022
Poluvreme – 1:0!
Gotovo je prvo poluvreme, a Partizan je na odmor otišao uz aplauz navijača i vođstvo rezultatom 1:0.
21:46 11.08.2022
45' – Još dva minuta
Sudija u Humskoj pokazao je da će prvo poluvreme biti produženo za 120 sekundi.
21:42 11.08.2022
42' – U Humskoj skoro 11.000 navijača
Stigla je zvanična informacija iz Humske da se na stadionu nalazi 10.802 navijača.