Humska to ne pamti – šest minuta „fudbalskog ludila“ /video/

© Miroslav TodorovicRikardo Gomeš, Partizan
Rikardo Gomeš, Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 11.08.2022
Ni oni nijstariji navijači Partizana ne pamte sigurno šest minuta „potpunog fudbalskog ludila“ kojem smo prisustovalio ove večeri. Za kratko vreme oba rivala dala su tri gola i učinili meč u Humskoj spektaklom.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Počelo je u 51. minutu izjednačujućim pogotkom za goste. Mađar Đurčo je odlično prošao po levoj strani, centrirao u peterac Partizana, a tamo u gužvi lopta zakačila Svetozara Markovića i odsela u mreži Popovića za 1:1.
Ali, samo što je Partizan krenuo sa centra, stigao je do novog vođstva. Dijabate je opet bio asistent, a egzekutor Rikardo Gomeš u 54. minutu za 2:1. I sve bi bilo dobro za crno-bele da se tu stalo, ali nije...
Samo što su gosti krenuli sa centra i oni su uzvratili u 57. Francuz Faraž je "izlomio kičmu" nemoćnom Vujačiću i potom sjajnom „kiflom“ sa 16 metara matirao drugi put golmana Popovića i doneo Kipranima rezultat koji ih vodi dalje. Ako ovako ostane.