Čukarički „zelen“ za Holanđane – za Evropu treba više od 15 minuta /video/

© Foto : FK ČukaričkiFK Čukarički, utakmica sa Sumgaitom
FK Čukarički, utakmica sa Sumgaitom - Sputnik Srbija, 1920, 11.08.2022
Fudbaleri Čukaričkog oprostili su se od Evrope za ovu sezonu ubedljivim porazom od Tventea od 4:1 u Enšedeu u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija. Ukupnim rezultatom 7:2 u dve utakmice.
Mobilna aplikacija Sputnik na srpskom jeziku - Sputnik Srbija
Pratite Sputnjik i na letovanju

Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com

Samo 15 minuta dobrog fudbala Brđana nije dovoljno da se pobedi ni u Superligi, a kamoli u Holandiji protiv tima koji je još u prvom meču posle beogradskih 3:1 znao da prolazi dalje, na dvomeč sa Fiorentinom u plej-ofu.
Uspeo je Čukarički da povede u sedmom minutu posle sjajnog bega Luke Adžića i egzekucije pored nemoćnog golmana Tventea. Bilo je to u jeku inicijative Čukaričkog koji je stavio na muke uspavane domaćine, koji nisu ozbiljno shvatili ovaj duel od starta.
Ali, kratko je trajala „rapsodija“ Čukaričkog, igrao se 16. minut kada je indisponirani napadač Badamosi posle slobodnog udarca promašio ceo fudbal, a domaći fudbaler Proper to iskoristio da izjednači na 1:1.
Taj gol dao je samopouzdanje Tventeu koji je do odlaska na odmor stigao do vođstva posle centaršuta Rotsa i sjajne reakcije Mičela Flapa u 34. minutu za 2:1.
Drugo poluvreme proteklo je u inicijativi domaćina i ponekom pokušaju Brđana.
Tačku na meč stavio je novajlija iz engleskog Noriča Kristos Ciolis golovima u 84. i 92. minutu, a asistent je bio igrač utakmice Flap.