Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“ objavio je danas da su potvrđena dva slučaja obolevanja od groznice Zapadnog Nila. 21.07.2022, Sputnik Srbija
Groznica Zapadnog Nila je sezonsko oboljenje, odnosno oboljenje koje je najviše zastupljeno u periodu najveće aktivnosti vektora – komaraca. Za naše geografsko područje karakteristično je da vektori postaju aktivni u proleće, (mart/april), a period njihove intenzivne aktivnosti je od kraja maja do septembra.Sezona transmisije virusa Zapadnog Nila u Srbiji uobičajeno traje od juna do novembra meseca. U Republici Srbiji intenzivni nadzor nad Groznicom Zapadnog Nila među ljudima sprovodi se u sezoni transmisije virusa od juna do prve polovine novembra meseca, a pasivni nadzor nad tim oboljenjem u ostalom periodu godine. Imajući u vidu iskustva kako okolnih tako i naše zemlje, prvi oboleli se registruju uglavnom u drugoj polovini jula meseca, a najveći broj slučajeva se prijavljuje tokom avgusta meseca.Do 13. jula u državama Evropske unije (EU) i susednim zemljama, registrovana su dva slučaja obolevanja od groznice Zapadnog Nila, odnosno jedan u Grčkoj i jedan u Italiji.Infekcija virusom Zapadnog Nila zvanično je prvi put registrovana u julu 2012. godine u Srbiji, stoji na sajtu Batuta.U periodu od 2012. do 2021. godine na teritoriji Republike Srbije registrovano je ukupno 1.050 slučajeva groznice Zapadnog Nila. U istom periodu beleži se i 101 smrtni išod koji se može dovesti u vezu sa obolevanjem od groznice Zapadnog Nila.
Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut“ objavio je danas da su potvrđena dva slučaja obolevanja od groznice Zapadnog Nila.
Pratite Sputnjik i na letovanju
Sputnjik Srbija neometano možete čitati širom Evrope na mobilnoj aplikaciji koju ćete pronaći OVDE. Aplikaciju takođe možete preuzeti i putem linka apkfab.com
Groznica Zapadnog Nila je sezonsko oboljenje, odnosno oboljenje koje je najviše zastupljeno u periodu najveće aktivnosti vektora – komaraca. Za naše geografsko područje karakteristično je da vektori postaju aktivni u proleće, (mart/april), a period njihove intenzivne aktivnosti je od kraja maja do septembra.
Sezona transmisije virusa Zapadnog Nila u Srbiji uobičajeno traje od juna do novembra meseca. U Republici Srbiji intenzivni nadzor nad Groznicom Zapadnog Nila među ljudima sprovodi se u sezoni transmisije virusa od juna do prve polovine novembra meseca, a pasivni nadzor nad tim oboljenjem u ostalom periodu godine. Imajući u vidu iskustva kako okolnih tako i naše zemlje, prvi oboleli se registruju uglavnom u drugoj polovini jula meseca, a najveći broj slučajeva se prijavljuje tokom avgusta meseca.
Do 13. jula u državama Evropske unije (EU) i susednim zemljama, registrovana su dva slučaja obolevanja od groznice Zapadnog Nila, odnosno jedan u Grčkoj i jedan u Italiji.
Infekcija virusom Zapadnog Nila zvanično je prvi put registrovana u julu 2012. godine u Srbiji, stoji na sajtu Batuta.
U periodu od 2012. do 2021. godine na teritoriji Republike Srbije registrovano je ukupno 1.050 slučajeva groznice Zapadnog Nila. U istom periodu beleži se i 101 smrtni išod koji se može dovesti u vezu sa obolevanjem od groznice Zapadnog Nila.
Pristup ćaskanju je blokiran zbog narušavanja pravila.
Ponovo možete da učestvujete za:∞.
Ako se ne slažete sa blokiranjem, koristite formular za povratne informacije
Razgovor je završen. U diskusiji možete učestvovati 24 sata od objavljivanja članka.