Filip Krajinović, tenis, London, Vimbldon - Sputnik Srbija

Kirjos za sat i po vremena izbacio Krajinovića

Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je sa Vimbldona u drugom kolu, nakon što ga je u tri seta – 6:2, 6:3, 6:1 savladao Nik Kirjos.
Srbin nije uspeo da oduzme nijedan set rivalu, a u svakom od tri perioda igre Australijanac je dominirao na terenu i završio posao za nešto manje od sat i po vremena.
Sva tri seta bila su izuzetno rutinska, a u prvom je već na samom startu oduzeo servis Srbinu i time nagovestio odnos snaga na terenu. U drugom setu je Krajinović pružio kakav-takav otpor, ali bilo je to nedovoljno, dok je u trećem srpski igrač osvojio svega jedan gem.
Čak 49 vinera i 24 asa zabeležio je Australijanac na ovom meču ne ostavljajući Filipu ni promil šanse za eventualni preokret.
Bio je ovo četvrti međusobni susret između Krajinovića i Kirjosa i četvrti trijumf Australijanca.
Kirjos će se u narednoj rundi Vimbldona sastati sa boljim iz duela između Britanca Džordana Tompsona i grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa.
Srbija se u nastavku londonskog grend slema uzda još u Novaka Đokovića i Miomira Kecmanovića koji igraju jedan protiv drugog u trećem kolu, a samo jedan će u osminu finala.
Tekstualni prenos meča Krajinović - Kirjos mogli ste da pratite uz Sputnjik.
Centrani teren, Vimbldon - Sputnik Srbija, 1920, 30.06.2022
Priredila je senzaciju na Vimbldonu, a onda šokirala SMS porukom
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 30.06.2022
Miša pred dvoboj s Novakom: Dosta je, sad malo ja!
15:05 30.06.2022
2:6, 3:6, 1:6 - Kraj!
Brejkom je Australijanac okončao ovaj meč i ubedljivo trijumfovao protiv Krajinovića.
15:03 30.06.2022
2:6, 3:6, 1:5 - Kirjos nezaustavljiv
Samo jedan poen prepustio je Nik Kirjos Filipu Krajinovića na sopstveni servis.
14:59 30.06.2022
2:6, 3:6, 1:4 - Prvi gem za Krajinovića
Uspeo je srpski teniser da osvojio prvi gem u trećem setu, ali i dalje ima dva brejka zaostatka.
14:58 30.06.2022
2:6, 3:6, 0:4 - Kirjos „ekspres“

Ponovo je Nik Kirjos bez većih problema uspeo da potvrdi brejk i da dođe do prednosti od 4:0 u trećem setu.
14:53 30.06.2022
2:6, 3:6, 0:3 - Novi brejk Kirjosa
Australijanac igra kao u transu i ponovo je "ukrao" servis Srbinu i to bez izgubljenog poena za ogromnih 3:0.
14:51 30.06.2022
2:6, 3:6, 0:2 - Kirjos potvrdio brejk
Tri asa i jedan servis viner bili su dovoljni da Kirjos potvrdi brejk.
14:46 30.06.2022
2:6, 3:6, 0:1 - Brejk Kirjosa
Ne valja! Ponovo je Filip posle velike borbe dozvolio rivalu da mu oduzme servis i to na samom startu trećeg seta.
14:38 30.06.2022
2:6, 3:6 - Set za Australijanca
Nik Kirjos je za 33 minuta uspeo da osvoji drugi set. Borio se Krajinović, ali nije uspeo da dođe ni do brejk lopte. Odbranio je prvu set loptu Filip, da bi sledeći poen osvojio Australijanac, odserviravši 16. as.
14:35 30.06.2022
2:6, 3:5 - Gem za Filipa
Produžio je drugi set srpski teniser koji je posle velike borbe uspeo da smanji prednost Australijanca i sada će morati da juri brejk kako bi ostao u drugom setu.
14:32 30.06.2022
2:6, 2:5 - Kirjos na gem od drugog seta
Konačno je Filip uspeo da pruži žestok otpor na servis rivala. Osvojio je prvi put dva poena u meču na servis Kirjosa, ali je na kraju Australijanac uspeo da dođe i do petog osvojenog gema u drugom setu.
14:29 30.06.2022
2:6, 2:4 - Filip uz dosta muke do gema
Mučio se srpski teniser da dođe do novog gema. Imao je Kirjos brejk loptu, ali je na kraju Krajinović uspeo da se isčupa iz nezavidne situacije.
14:24 30.06.2022
2:6, 1:4 - Uzvraća Kirjos
Ništa Australijanac ne prepušta slučaju i uzvratio je istom merom, ne dopustivši Krajinoviću da osvojio poen.
Impresivnu statistiku ima Kirjos, čak 96 odsto osvojenih poena na prvi servis uz 14 as udaraca.
14:21 30.06.2022
2:6, 1:3 - Krajinović bez izgubljenog poena
Konačno jedan komforniji gem za srpskog tenisera, gem u kojem nije dozvolio razigranom Australijancu da osvoji poen.
14:18 30.06.2022
2:6, 0:3 - Australijanac potvrdio brejk
Uspeo je Filip Krajinović da osvoji prvi poen na servis protivnika u meču, ali je to bilo sve od njega u trećem gemu drugog seta.
14:16 30.06.2022
2:6, 0:2 - Brejk Kirjosa
Čak tri brejk lopte uspeo je da odbrani Filip Krajinović, a onda je stigao do izjednačenja. Ipak, usledila je dupla servis greška, zatim i novi poen Srbina, ali na kraju nije uspeo da pronađe odgovor na fantastičan lob udarac Kirjos. U sledećem poenu isprečila se mreža i bio je to novi brejk.
14:10 30.06.2022
2:6, 0:1 - Kirjos i dalje savršen
Prosto neverovatno zvuči da Australijanac i dalje nije izgubio poen na sopstveni servis.
14:06 30.06.2022
2:6 - Novi brejk i set za Australijanca

Strašan tenis demonstrirao je Nik Kirjos koji je brejkom okončao prvi set, rezultatom 6:2. Za svega 26 minuta Australijanac je uspeo da stigne do prednosti, a Krajinović mu je olakšao posao duplom servis greškom za kraj prvog seta.
13:59 30.06.2022
2:5 - Kirjos ide ga setu
Nastavlja Nik po starom - nije prepustio Filipu poen na njegov servis. Odservirao je već osam as udaraca.
13:58 30.06.2022
2:4 - Krajinović se ne da
Pokazao je Filip da može kad hoće. Ponovo je prepustio rivalu uvodna dva poena, išlo je ka novoj brejk lopti, ali je Srbin sa četiri vezana poena stigao do novog gema.
13:53 30.06.2022
1:4 - Raspucao se Kirjos
Ne dozvoljava Nik Kirjos Srbinu da mu uzme poen na njegov servis. Puca iz svih oružja, a osvajanje gema krunisao je silovitim as udarcem.