Košarkaši Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda je po 22. put šampion Srbije: Crveno-beli podigli trofej i oborili rekord Partizana

Košarkaši Crvene zvezde po 22. put postali su šampioni Srbije posle pobede nad ekipom FMP-a u drugoj finalnoj utakmici Košarkaške lige Srbije rezultatom 71:59 (15:9, 19:22, 25:14, 12:14). Osvajanjem trofeja Zvezda je prestigla Partizan koji ima 21 trofej.
Crvena zvezda krenula je ubedljivo poenima Ognjena Kuzmića koji je odlučio prethodnu utakmicu. Međutim, nakon njegovih poena crveno-beli krenuli su da nižu greške, što je bio slučaj i kod igrača FMP-a.
Prva četvrtina donela je mnoštvo promašaja, a poeni su uglavnom upisani posle slobodnih bacanja.
U ekipi Zvezde jedino je raspoložen bio Nikola Ivanović koji je pogodio i prvu trojku i pokrenuo igru gostiju.
U drugu deonicu FMP ušao je nesigurno i nije uspevao nekoliko minuta da pogodi, međutim posle dvocifrene prednosti Zvezde domaći tim se vratio.
Poeni Marka Radonjića i trojka Marka Pavićevića uneli su neočekivanu neizvesnost u samoj završnici druge četvrtine kada je FMP imao čak i napad za izjednačenje.
Ipak, faul u napadu napravljen je u nezgodnom trenutku i crveno-beli su na pauzu otišli sa malom razlikom.
FMP je furiozno ušao u treću deonicu, a najviše zasluga za to imao je Nenad Nerandžić koji je vezao četiri poena i izborio loptu za napad koji je mogao da donese prednost domaćem timu.
Ipak posle dobrih poteza sledi izgubljena lopta, a Zvezda je to iskoristila da ponovo stekne prednost.
Ponovo je ekipa FMP-a dobro počela deonicu, Radonjić i Manojlović su vezali trojke i smanjili razliku, ali ponovo je proigrala Zvezda u ključnim trenucima.
Nervoza, izgubljene lopte odlikovali su poslednju deonicu u kojoj su crveno-beli čuvali prednost, ali se FMP nije predavao.
Ipak, na kraju iako ne najbolja partija Zvezde bila je dovoljna za pobedu i tripl krunu posle osvojenog Kupa, Abe i na kraju domaćeg prvenstva.
Tasić i Vajt - Sputnik Srbija, 1920, 19.06.2022
Zvezdina meč lopta za titulu
21:52 19.06.2022
Kraj! Zvezda je šampion Srbije! – 71:59
21:45 19.06.2022
Pogađa i Nerandžić! – 66:55
Na plus 11 za Zvezdu smanjuje novom trojkom Nerandžić posle niza izgubljenih lopti na obe strane.
21:41 19.06.2022
Trojka Markovića budi Zvezdu! – 66:51
Više poena dao je FMP u poslednjoj deonici, ali je seriju prekinuo Marković trojkom. Čak 18 puta domaći su izgubili loptu što se definitivno i odražavalo na rezultat.
21:37 19.06.2022
Nova tehnička greška – 63:51
Tehnička greška i Dejanu Radonjiću, što je ukupno četvrta za Crvenu zvezdu.
21:32 19.06.2022
FMP vezao trojke – 61:51
Posle Manojlovića i Radonjić pogađa trojku za smanjenje prednosti na deset poena. Izundu odličan u defanzivi sprečava nove poene Mitrovića.
21:31 19.06.2022
Poslednjih deset minuta – 61:48
Po jedan uspešan napad na obe strane, a veliku borbu vodio je FMP za svaku loptu. Deset sekundi je prošlo bez poseda lopte.
21:26 19.06.2022
Kraj treće četvrtine – 59:45
Nije uspeo domaći tim da smanji prednost, a Zvezda je vezala nekoliko boljih napada i napravila veću razliku.
21:19 19.06.2022
Nova tehnička i nova trojka – 51:41
I Ivanović je dobio tehničku grešku. Primećuje se velika nervoza kod igrača Zvezde koji ipak uspevaju da čuvaju prednost.
Posle izliva besa Ivanović je dao novu trojku i ponovo doneo timu dvocifrenu prednost.
21:14 19.06.2022
Trojka Markovića – 43:38
Posle izgubljene lopte Zvezde, FMP je imao napad za prednost, ali odličnim skokom sprečio je poene Stefan Lazarević.
Nakon toga, Stefan Marković pogodio je trojku i iznudio faul u napadu Radonjića.
21:12 19.06.2022
Tehnička za Kalinića – 40:38
Tehničku grešku dobio je Kalinić koji se naljutio posle poena Nerandžića i sviranog faula.
21:09 19.06.2022
Ivanović! – 40:35
U ovoj utakmici kada je tesno oči su uprte u Nikolu Ivanovića. Ponovo je u važnom trenutku pogodio trojku i postao prvi dvocifreni igrač na meču sa 12 poena.
21:08 19.06.2022
Odličan Nerandžić – 37:35
Nenad Nerandžić vezuje poene za FMP, a pokušao je da ukrade i loptu koja bi donela napad za prvu prednost na meču
21:06 19.06.2022
Počelo je drugo poluvreme – 37:31
Ofanzivnije je ušla Zvezda u utakmicu posle pauze. Puno kontakta na prodoru pravi Radonjić, a prvu ličnu grešku napravio je Stefan Marković.
20:50 19.06.2022
Kraj prvog poluvremena – 34:31
Na kraju prvog poluvremena Crvena zvezda ima prednost, ali znatno manju nego što se očekivalo posle blede prve četvrtine FMP-a.
Najefikasniji su Nikola Kalinić i Nikola Ivanović sa po devet poena.
20:41 19.06.2022
FMP u seriji – 28:26
Košarkaši domaće ekipe smanjili su razliku na samo dva poena zaostatka, a najzaslužniji za to je Marko Radonjić koji je upisao sedam poena i po tri skoka i asistencije.
20:33 19.06.2022
Posle 15 minuta igre prve trojka – 24:17
Konačno FMP pogađa prvu trojku!
20:32 19.06.2022
Probudio se Nikola Kalinić – 24:14
Razigrao se Kalinića posle niza promašaja i napravio seriju od pet poena čime je Zvezdi doneo dvocifrenu prednost.
20:27 19.06.2022
I dalje najbolji Ivanović – 17:12
Na startu druge četvrtine košarkaši FMP-a prišli su na samo tri poena razlike, ali je ponovo u bitnom trenutku poentirao Ivanović.
Već četiri izgubljene lopte ima FMP.
20:24 19.06.2022
Kraj prve četvrtine – 15:9
Iako FMP nije uspeo do dvocifrenog broja poena u prvoj deonici, razlika nije velika jer je u Zvezdi raspoložen jedino Ivanović koji je upisao sedam poena i četiri skoka.
Loši napadi na obe strane ako se izuzme samo jedna mini serija crveno-belih.
20:18 19.06.2022
Ređaju se loši napadi – 9:7
Čvrsta igra u prvoj četvrtini sa obe strane. Nešto agresivnije je FMP, ali napad ne funkcioniše nijednoj ekipi.
Glavni način poentiranja su bila slobodna bacanja. FMP je imao samo jedan od devet šuteva iz igre, dok je Zvezda imala tri od 13.