Luka je presudio Francuzima, ali je razbesneo Madrid /video/

© AFP 2023 / STUART FRANKLINLuka Modrić
Luka Modrić - Sputnik Srbija, 1920, 14.06.2022
Luka Modrić postigao je jedini pogodak u Parizu u reprizi finala Mundijala iz 2018. godine u Rusiji, ali je na sebe navukao gnev čuvenog španskog voditelja i navijača Reala zbog toga što je u poluvremenu meča Francuska - Hrvatska tražio dres Kilijana Mbapea.
Zbog čega je Lukino grljenje sa asom Pari Sen Žermena razbesnelo sve one kojima je Real u srcu?
Stvar je vrlo prosta. Pre mesec dana Kilijan Mbape je odjavio Madriđane, iako je bio „viđen“ na „Santijago Bernabeu“.
Sve je praktično bilo dogovoreno da u julu Mbape stigne u najveći klub na svetu kao slobodan igrač, ali se predomislio u poslednjem trenutku i ostaće u redovima prvaka Francuske nakon što je obezbedio sebi astronomsku platu i brojne bonuse.
Takav scenario razbesneo je madridiste i zato je sve začudio potez Luke Modrića koji je prišao mlađem kolegi da mu na poluvremenu zatraži dres, što mu je ovaj i dao.
Poznati TV voditelj Đozep Pedrerol bio je zatečen nakon što su mu gosti u studiju tokom direktnog prenosa utakmice četvrtog kola Lige nacija između Francuske i Hrvatske (0:1) poručili šta je učinio as Real Madrida tokom odlaska na odmor u hodniku koji vodi ka svlačionicama.

„Ne mogu da verujem. Šokiran sam! Modrić koji je vođa Reala i pravi madridista traži dres od čoveka koji se narugao Realu i navijačima tog kluba“, bio je komentar poznatog voditelja emisije „El Chiringuito.

Nije to bio kraj razočaranja koje je pokazao Pep Pedrerol.
„I ne samo to, nego da on, koji je vlasnik Zlatne lopte pita za dres Mbape? Pa, moralo bi da bude obrnuto“, dodao je voditelj.
Jedan od gostija u studiju bio je i bivši vezista Reala Havijer Guti koji se našalio i dobacio: „Moramo da zapalimo taj dres“.
Luka Modrić se za sada još nije oglasio povodom pomenutog događaja, ali je sigurno da Hrvate baš briga za to što je uradio, s obzirom na to da je golom iz penala u petom minutu šokirao Francuze.
Liga nacija - Sputnik Srbija, 1920, 13.06.2022
Srbija ne mora da brine – „sistem“ ima razloge za to
Fernando Santoš se buni kod sudije Danija Makelija - Sputnik Srbija, 1920, 13.06.2022
Srbija ga je šokirala, a dotukli su ga Hrvati: „Penal tek tako...“