Ni 40 poena Brauna nije zaustavilo Majami

© AP Photo / Michael DwyerBam Adebajo i Markus Smit
Bam Adebajo i Markus Smit - Sputnik Srbija, 1920, 22.05.2022
Košarkaši Majamija bili su bolji od Bostona u trećoj utakmici finala Istočne konferencije i posle rezultata 109:103 (39:18, 23:29, 25:25, 22:31) vode u seriji sa 2:1.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Ekipa Majami Hitsa kao da nije mogla sigurnije da uđe u treći okršaj sa Bostonom pa je u prvoj deonici napravila značajnu razliku.
Naspram brojke od 60 odsto šuta iz igre Majamija, Boston je imao samo 27 odsto i bilo je jasno da napad nije funkcionisao.
Značajnu razliku pored bolje igre u drugoj deonici, Seltiksi su napravili preko slobodnih bacanja jer je Majami imao samo jedno, a oni sedam.
Drugo poluvreme donelo je čvršću igru na obe strane, ali je Majami čuvao ranije stečenu prednost i imao dvocifrenu razliku.
U četvrtoj četvrtini Boston je sa minus 17 uspeo da priđe Majamiju na samo poen razlike, ali ne i da dođe do izjednačenja.
Bila je to najbolja prilika da Seltiksi zaprete, međutim kako je nisu iskoristili Majami je vratio veću prednost.
Najviše je na terenu pokazao Džejlen Braun koji bi da je Boston pobedio bio glavni heroj ekipe, jer je bio i najefikasniji na meču i ubacio čak 40 poena uz devet skokova i jednu asistenciju.
U Majamiju je najbolje odigrao meč Bam Adebajo koji je upisao dabl-dabl uz 31 poen, deset skokova i šest asistencija.
I pored pobede Majami je bio zabrinut jer u drugom poluvremenu nije mogao igra jedan od glavnih igrača Džimi Batler, zbog povrede kolena.
Vasilije Micić - Sputnik Srbija, 1920, 21.05.2022
Životne lekcije šampiona: „Za koga obećavaš, ako ne pokazuješ na delu?“ /video/
Evropo, pokloni se najboljem: „Provešću ekipu kroz Beograd, slavićemo kao nikada dosad!“ /video/
Micićeva trojka pokrenula tursku mašineriju – Efes preko Reala do odbrane titule u Beogradu!