Vasilije Micić - Sputnik Srbija

Micićeva trojka pokrenula tursku mašineriju – Efes preko Reala do odbrane titule u Beogradu!

Košarkaši Anadolu Efesa uspeli su da odbrane titulu šampiona Evrolige savladavši u finalu završnog turnira u beogradskoj Areni ekipu Real Madrida posle preokreta sa 58:57. Još jednu sjajnu partiju pružio je Vasilije Micić, za pobedničku ekipu je ubacio 23 poena, ali i ključnu trojku za vođstvo na početku četvrtog kvartala uz dve bitne asistencije.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Madriđani su imali vođstvo u većem delu meča, ali je Vasilije Micić svojom trojkom uspeo da pokrene ekipu, promeni tok meča, a potom i uz dve asistencije za Tibora Plajsa, prve na utakmici, donese energiju koja je nedostajala u prethodnom periodu.
Micić je utakmicu završio sa 23 poena, dva skoka i dve asistencije, Plajs je dodao 19 poena uz sedam skokova, a Šejn Larkin je ostao na deset poena.
Vasilije Micić - Sputnik Srbija, 1920, 21.05.2022
Evropo, pokloni se najboljem: „Provešću ekipu kroz Beograd, slavićemo kao nikada dosad!“ /video/
Vredi istaći ulogu Krisa Singltona, imao je samo četiri poena, ali sedam skokova, jednu važnu ukradenu loptu i poslednji pokušaj skoka u poslednjim sekundama koji je omeo Real da uputi potencijalni šut za pobedu.
U timu iz Madrida najefikasniji je ostao Edi Tavares sa 14 poena i 11 skokova, Serhio Ljulj je imao devet poena i šest asistencija, Entoni Rendolf je ostao na dve trojke, a Gabrijel Dek, Adam Hanga i Vensan Poarje su imali po pet.
Uvodna dva minuta su protekla bez poena, tek posle faula nad Vasilijem Micićem došlo se do prilike za koš, ali je reprezentativac Srbije upisao samo jedan precizan pokušaj, za prvo vođstvo u meču.
Sve posle toga je proteklo u znaku Edija Tavaresa, centar Reala je gospodario obručem rivala, od sedam skokova pet je bilo u napadu, za ukupno 12 poena, a Micić je uz trojku imao i briljantan ulaz na obruč.
Larkin je preuzeo ulogu do kraja četvrtine, smanjio je zaostatak na samo jedan poen, sa šest uzastopnih za 15:14 posle prvih deset minuta.
Nakon pauze Micić je dobio ritam, felšom na drugi obruč napao je uspešno koš rivala u nekoliko navrata, ali je Real uspevao da pronađe rupe u odbrani Efesa i održi prednost.
U tome je najaktivniji bio Rudi Fernandes, i asistencijama i poenima.
Veliki problem za Efes stvorio je Fabijen Kozer, iznudio je treći prekršaj Brajana Danstona, a trojka Entonija Rendolfa donela je sedam poena prednosti za Real koji je u „životu“ održavao samo Larkin, dok Micić nije ubacio drugu trojku i vratio razliku na jedan koš.
Ipak, Rendolf je ponovo zablistao i završio poluvreme sa 34:29, ali je 20 minuta igre obeležio Micić sa ukupno 13 ubačenih poena, Tavares je ostao na 12 poena i osam skokova iz prve četvrtine, dok se Larkin istakao sa ukupno deset poena, ali je organizacija napada bila upitna.
Užasno je Efes startovao treću četvrtinu, Real je stigao do najveće prednosti od osam poena (37:29), a i dalje je nedostajao doprinos bekova, pre svih Ilajdže Brajanta koji je bio sjajan u polufinalu.
Nikako nije uspevao Efes da se organizuje, Micić je bio pod velikim pritiskom odbrane, Larkin daleko od lopte, srećom po tursku ekipu Real nije imao egzekuciju u napadu, ali je maksimalnih devet poena doneo Adam Hanga dalekom trojkom za 40:31.
Pet poena za dva minuta Efesa su bili znak da Ergin Ataman mora da traži minut odmora, promenu je uneo trojkom Tibor Plajs, ali se turska ekipa i dalje mučila sa čuvanjem svog obruča zbog čega nije mogla ni da trči u kontranapade onako kako to ume.
Real se mučio u šutu, za to vreme je Micić pogodio slobodna bacanja i vratio Efes na samo dva poena zaostatka, a opet je to učinio prodorom do koša posle pogotka Gersona Jabuselea, za seriju 9:2.
Nervoza posle sukoba Andersona i Poarjea je uticala na Larkina, promašio je slobodna bacanja za izjednačenje pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa 42:40 za Real Madrid.
Posle tri u trećoj i četvrti uzastopni napad za izjednačenje propustio je Efes, ali je peti rešio Micić trojkom za prednost od pola koša turske ekipe koja je otišla na tri poena posle ukradene lopte Singltona.
Real je uspeo da isprati rivale, vrati razliku trojkom Ljulja, ali je potom Micić sa dve asistencije za Plajsa kreirao novi preokret i smenu u vođstvu za tri poena na tri minuta do kraja.
Izjednačio je Gabrijel Dek fenomenalnom trojkom, ali je svojim četvrtim šutem za tri poena Micić vratio prednost Efesu za 56:54, manje od dva minuta do finiša meča, da bi potom ponovo poslužio Plajsa za lake poene.
Ljulj je pogotkom vratio neizvesnost, na manje od pola minuta do kraja meča Efes je imao poen prednosti i loptu posle faula nad Micićem, a usledio je i novi nad Larkinom, što je ostavilo razliku od tri sekunde između dva sata.
Micić je kreirao napad za Larkina, šut je bio loš, ali je Singlton sprečio igrače Reala da uhvate skok i vreme je proteklo za konačnih 58:57.
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
20:50 21.05.2022
40' – Kraj! Vasa i Efes su opet šampioni!
Napad za Larkina je bio loš, ali je Singlton „čačkao“ loptu na skoku i u svemu tome su protekle tri sekunde kao razlika između dva sata.
Efes pobeđuje sa 58:57 i brani titulu prvaka Evrope!
20:44 21.05.2022
40' – Ljuuuuulj!
Lagano polaganje i umanjenje razlike na 58:57.
20:42 21.05.2022
39' – Micić pa Plajs!
Promašio je Vasa polaganje, ali je tu bio Plajs, 58:55 za Efes!
20:39 21.05.2022
39' – Trojkaaaaa!
Vasa Micić četvrta trojka za 56:53!
20:38 21.05.2022
38' – Dek za tri!
Pojavio se i ubacio za izjednačenje, 53:53!
20:35 21.05.2022
36' – I opet!
Vasa nabacuje za Plajsa i zakucavanje – 53:50 za Efes!
Micić je upisao svoje prve dve asistencije!
20:34 21.05.2022
36' – Micić za Plajsa!
Sjajna akcija – Efes vodi 51:50!
20:31 21.05.2022
35' – Ljulj!
Kakva trojka za 50:49!
20:30 21.05.2022
35' – Nerešeno!
47:47!
20:26 21.05.2022
33' – Ide sve!
Plajs pogađa sa distance, Efes vodi 47:44!
20:25 21.05.2022
32' – Singlton!
Ukradena lopta i zakucavanje, Efes vodi 45:42!
20:24 21.05.2022
32' – Vasaaaaa!!!
Trojka, Efes vodi 43:42!
20:21 21.05.2022
Uvod u dramu!
20:20 21.05.2022
30' – Larkin promašio egal!
Dva slobodna bacanja je promašio Larkin, ostaje 42:40 za Real!
20:14 21.05.2022
30' – Nervoza!
Sukob Andersona i Poarjea, dobili su po nesportski faul bez tehničkih grešaka.
20:12 21.05.2022
29' – Ponovo Vasa!
Sjajan prodor, 42:40 vodi Real!
20:11 21.05.2022
28' – Vasa vraća Efes!
Dva sigurna penala, 40:38 vodi Real.
20:10 21.05.2022
28' – Real sve promašuje
Nemaju Madriđani šut sa distance, ali vode 40:36.
20:09 21.05.2022
28' – Vasa uzeo faul!
Tavares se kretao u bloku, probudili su se navijači Efesa!
20:08 21.05.2022
28' – Nema sreće Abalde, ali ima Plajs!
Dve trojke su „iscurile“ igraču Reala, ali je centar Efesa bio precizan – 40:36 vodi Real.