Olga napravila prvi korak ka Rolan Garosu

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaOlga Danilović
Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 17.05.2022
Olga Danilović, srpska teniserka, plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Rolan Garos nakon što je savladala Rebeku Masarovu, špansku igračicu, rezultatom 3:6, 7:6, 6:4.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Olga Danilović posle preokreta i velike borbe koja je trajala blizu tri sata uspela da se približi na još jedan korak glavnom žrebu Rolan Garosa.
Srpkinja je prva imala priliku za brejk u trećem gemu prvog seta, ali je Masarova sprečila i počela da igra znatno ofanzivnije.
Već u narednom gemu španska teniserka iskoristila je šansu da ona napravi brejk potpuno preuzela kontrolu nad mečom.
Znatno bolje je igrala Olga u drugom setu i uspela da oduzme servis protivnici. Delovalo je da će srpska teniserka lako izjednačiti, ali je dopustila brejk u sedmom gemu i ponovo je bio egal.
Čak tri set lopte u taj-brejku je propustila Danilovićeva, ali je ostala uporna i nakon što je izborila četvrtu uvela je meč u treći set.
Tada je tek nastupila prava drama jer su u četiri gema zaredom pravljeni brejkovi na obe strane.
Nakon što je sačuvala tri prilike za brejk, Olga je izjednačila rezultat. Sve sigurnija je bila Srpkinja i konačno u devetom gemu upisala odlučujući brejk za pobedu.
U narednom kolu kvalifikacija protivnica joj je Simona Valtret.