Zvezda na korak do titule

© Foto : FK Crvena zvezdaOhi
Ohi - Sputnik Srbija, 1920, 15.05.2022
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak iz Kruševca rezultatom 1:0 golom Ohija u pretposlednjem kolu Superlige i sada ih jedan bod deli od titule domaćeg prvenstva.
Crveno-bele sada samo jedna pobeda ili remi dele od titule domaćeg šampionata.
Već u šestom minutu viđena je napetost na terenu, a Aleksandar Katai i Mirko Ivanić tražili su penal, međutim bezuspešno.
U 12. minutu prvi je priliku da donese prednost Zvezdi imao Katai, ali je šut bio previsok i otišao iznad gola.
Bez velikih šansi teklo je prvo poluvreme, a onda su u 31. minutu fudbaleri Napretka tražili penal.
Ekipa iz Kruševca smatrala je da je Strahinja Eraković igrao rukom nakon izblokiranog udarca, ali penal nije sviran.
Dva minuta kasnije, posustala je odbrana Kruševljana, a Ohi Omoižuanfo postigao je gol za 1:0.
Nešto ofanzivnija igra viđena je od starta druge deonice, a u 49. minutu Milan Gajić postigao je gol za crveno-bele, ali on nije priznat zbog ofsajd pozicije u kojoj se u toku napada našao El Fardu Ben.
Pretila je Zvezda najpre preko Erakovića koji je probao glavom, a onda i preko Kataija čiji je pokušaj izblokiran.
Napredak je bolje neutralisao napade crveno-belih, a odličan je na golu bio i Nikola Vasiljević.
Napadi Zvezde nisu bili dovoljno snažni za novi pogodak, iako se očekivalo više šansi i golova.
Međutim i jedan Ohijev gol približio je Crvenu zvezdu tituli.