Liverpul šampion FA kupa posle penala

© AP Photo / Ian WaltonFudbaleri Liverpula
Fudbaleri Liverpula - Sputnik Srbija, 1920, 14.05.2022
Fudbaleri Liverpula savladali su Čelsi i osvojili FA kup posle penal serije i pogotka Konstatinosa Cimikasa za rezultat 6:5
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Posle 120 minuta igre na Vembliju nije bilo golova, pa su šampiona FA kupa morali da odluče penali.
Luis Diaz imao je prvu šansu za Liverpul u devetom minutu ali je siguran bio Eduard Mendi na golu.
Veliku šansu za Čelsi propustio je Kristijan Pulišić sa poludistance u 17. minutu, a novu priliku imao je samo sedam minuta kasnije, ipak još jednu neiskorišćenu.
U 33. minutu Mohamed Salah napustio je teren nakon što se požalio na povredu prepone, pa su navijači Liverpula ostali zabrinuti jer nema informacija koliko je povreda ozbiljna, a sledi finale Lige Šampiona.
Po isteku 90. minuta rezultat je bio nerešen, pa se otišlo u produžetke, ali ni oni nisu doneli pobednika.
Odlučili su penali, a nakon promašaja Mejsona Maunta, precizan je bio Konstatinos Cimikas i doneo Liverpulu pobedu rezultatom 6:5 u penal seriji.