Mančester bio spreman da slavi – a onda je Benzema lansirao Real u finale Lige šampiona

© AP Photo / Bernat ArmangueReal Madrid Mančester siti
Real Madrid Mančester siti
 - Sputnik Srbija, 1920, 04.05.2022
Fudbaleri Real Madrida izborili su finale Lige šampiona posle dramatične pobede protiv Mančester sitija rezultatom 3:1 (6:5) nakon produžetaka na „Santjago Bernabeu“.
Fudbaleri Real Madrida i Mančester sitija već u prvim minutima u prvoj polufinalnoj utakmici Lige šampiona priredili su spektakl, ali su zato u revanš meč ušli daleko drugačije.
Na ispunjenom „Santjago Bernabeu“ odlučivalo se o drugom finalisti, s obzirom na to da je Liverpul prvi obezbedio svoje mesto.
Mančester je bio bliži jer je imao prednost od 4:3 iz prve utakmice, a još bliže su bili kada se prvo poluvreme revanš utakmice završilo bez golova.
Istina, zapretio je već u četvrtom minutu Karim Benzema posle asistencije Danijela Karvahala, ali udarac glavnom nije bio ni blizu najboljeg proslavljenog Francuza.
Oštro se igralo na obe strane, pa se samo čekao sukob koji se i dogodio u devetom minutu utakmice.
Emerik Laport je bio oštar, a zatim ga je Luka Modrić odgurnuo nakon čega su obojica fudbalera zaradili po žuti karton.
Nije ni Mančester želeo da gubi vreme, pa je stigla prva uzbuna preko Bernanda Silve, međutim siguran je na golu bio Tibo Kurtoa.
Samo tri minuta kasnije probao je da gađa ugao gola Reala i Gabrijel Žesus, ali izostala je preciznost i rezultat je i dalje bio nepromenjen, što je išlo u korist Sitija.
Vrebao je priliku Benzema i pred sam kraj poluvremena u 43. minutu poslao je snažnu loptu, ali pored gola gostiju.
Prva deonica igre završena je bez golova, očekivano bez rizika koji nijednom timu ne bi išao u prilog.
Znatno bržim tempom ušlo se u drugo poluvreme i delovalo je da će Real uspeti da ozbiljnije zapreti.
U 52. minutu je do lopte došao Luka Modrić, ali njegov šut je izblokiran, da bi nekoliko minuta kasnije zapretio i Vinisijus, ali bezuspešno.
Čekao je Mančester trenutak kada će naplatiti blede napade Reala što se i dogodilo u 73. minutu kada je Bernando Silva postigao gol za 1:0 i ukupnih 5:3.
© AP Photo / Manu FernandezReal Madrid Mančester siti
Real Madrid Mančester siti - Sputnik Srbija, 1920, 04.05.2022
Ponestajalo je vremena za Real, ali onda je maestralni Benzema u 90. minutu dodao loptu Rodrigu koji je izjednačio.
Prava drama usledila je već na startu nadoknade vremena, a ponovo je glavni režiser bio Rodrigo koji je na neverovatan način postigao još jedan gol.
Ušlo se u produžetke, a daleko više samopouzdanja u tim trenucima imali su fudbaleri kraljevskog kluba koji su ih i izborili.
U 93. minutu previše je bio oštar Ruben Dijaš koji je u kaznenom prostoru napravio faul nad Benzemom, a sudija je pokazao na belu tačku.
Heroj Reala, Karim Benzema preuzeo je odgovornost, stao na belu tačku i pored asistencije upisao i ispostaviće se odlučujući gol za pobedu.
U 107. minutu Fil Foden je imao priliku da donese novu dramu, ali je sjajno odbranio Kurtoa.
Šanse su se nakon toga ređale na obe strane, ali je Real sačuvao neverovatno stečenu prednost i plasirao se u finale Lige šampiona.