Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija

Kecmanović posle drame ostao bez finala

Miomir Kecmanović, srpski teniser, izgubio je u polufinalu turnira u Minhenu od Botika van de Zandšulpa posle borbe u tri seta rezultatom 6:2, 6:7, 6:4.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Miomir Kecmanović igra sezonu karijere, ali isto se može reći i za Botika van de Zandšulpa koji je igrao atomski tenis.
Srpski teniser nervozno je ušao u meč i dopustio brejk, ali baš kao i u četvrtfinalu odmah je i vratio.
Nakon toga podigao je Miša nivo igre, igrao gotovo bez greške i počistio Holanđanina u prvom setu.
Ipak, i Kecmanovićev protivnik igra sjajno od početka Minhena i samo se čekalo kada će upaliti motore što se desilo u drugom setu.
Imao je srpski teniser prilike da dođe do pobede, ali je u taj-brejku potpuno stao a Holanđanin počeo da igra tenis na koji Miša nije imao odgovor.
Preneo je taj ritam i na treći set. Ipak, tenis Van de Zandšulpa dobar je pokazatelj koliko je Kecmanović igrao dobro.
Koliko god je holandski teniser igrao dobro, Miša je uspevao da vraća udarce i potroši mnogo snage kako ne bi lako predao nijedan poen.
Slomio je otpor na samom kraju seta Van de Zandšulp i to je značilo kraj za Kecmanovića.
Važan meč odigrao je Miomir i uprkos porazu njegov nivo igre nastavlja da obećava sjajnu sezonu.
Holanđanin se u finalu sastaje protiv boljeg tenisera iz meča Holger Rune - Oskar Ote.
Monika Seleš osvaja Rolan Garos pobedom protiv Štefi Graf (1992) - Sputnik Srbija, 1920, 30.04.2022
Dan kada je ugašena GOAT karijera – 29 godina od napada na Moniku Seleš
16:31 30.04.2022
6:2, 6:7, 4:6 – Kraj!
Neverovatno koliko je Miomir morao da pošalje jakih forhenda da na kraju Holanđanin ne bi stigao. Uspeo je srpski teniser da napadne i konačno izazove više auta protivnika. Usledila je i Mišina greška, a potom je Van de Zandšulp upisao novi drop-šot viner za izjednačenje.
Posustao je Miomir, a Holanđanin fantastičnim tenisom došao do meč lopte, ali je srpski teniser prvu spasao na mreži.
Ipak, ponovo je pogrešio i Holanđanin je u finalu.
16:23 30.04.2022
6:2, 6:7, 5:4 – Prednost
Van de Zandšulp igra svoj tenis karijere. Miša odlično igra i napada, ali jednostavno svaka loptica ulazi u teren i Holanđanin ne ostavlja šansu.
16:21 30.04.2022
6:2, 6:7, 4:4 – Ulazimo u dramu
Ponovo je Kecmanović potrošio mnogo snage, ali je uspeo da se vrati u gem i donese novo izjednačenje.
16:15 30.04.2022
6:2, 6:7, 4:3 – Vodi Holanđanin
Trudio se srpski teniser i ponovo bio hrabar, ali u najbitnijim trenucima Holanđanin ne greši.
16:11 30.04.2022
6:2, 6:7, 3:3 – Bravo!
Miomir je napao Holanđanina koji se odlično branio, ali je srpski teniser ipak osvojio poen skraćenom loptom. Posle toga sigurno je Miomir završio gem i vratio nas na početak.
16:07 30.04.2022
6:2, 6:7, 2:3 – Nema predaje!
Miomir je iscrpnom borbom izborio brejk loptu, a li ubrzo je Holanđanin izjednačio. Ipak, sada je konačno i on napravio grešku i Miša je dobio novu priliku za brejk i iskoristio je!
16:00 30.04.2022
6:2, 6:7, 1:3 – Problemi
U lošem momentu je Miomir napravio nekoliko grešaka i Van de Zandšulp je došao do brejka. Prejakim forhendom je Miša poklonio brejk Holanđaninu.
15:56 30.04.2022
6:2, 6:7, 1:2 – Nova prednost
Pokušava Miomir da slomi otpor holandskog tenisera, ali se i dalje muči na njegov servis.
15:51 30.04.2022
6:2, 6:7, 1:1 – Bori se Miša
Sjajno igra Holanđanin, ali sjajno se brani Kecmanović. Neverovatan tenis se igra u setu odluke.
15:49 30.04.2022
6:2, 6:7, 0:1 – Holanđanin vodi
Velika drama vodila se u prvom gemu trećeg seta. Kecmanović je imao čak tri set lopte, ali neverovatno je u tim trenucima igrao protivnik.
Izmoreni su bili obojica tenisera, ali je prednost ipak otišla kod Holanđanina.
6:2, 6:5 – Drama
Fantastične loptice je slao Miomir nakon što je izgubio dva poena, a onda se vodila velika borba na 40:40.
Poklonio je Holanđanin nakon teških poena jedan poen i Miomir je poveo u bitnom trenutku.
15:15 30.04.2022
6:2, 5:5 – Drama
Najduži poen na meču pripao je srpskom teniseru! Strpljenje, mirnoća, sve je imao Miomir i uspeo da poremeti protivnika. Ipak, uspeo je Van de Zandšulp da uvede drugi set u dramatičnu završnicu.
15:09 30.04.2022
6:2, 5:4 – Na gem do finala!
Namučio se malo Miomir ali bez velike drame došao do gema koji ga deli od finala na turniru u Minhenu.
15:05 30.04.2022
6:2, 4:4 – Bravo!
Najpre je Holanđanin vezao dve greške, a onda je Miomir iskoristio svoje najjače oružje i snažnim forhendom došao do tri vezane brejk lopte. Prvu je iskoristio i vratio brejk sa nulom.
15:02 30.04.2022
6:2, 3:4 – Neverovatno...
Festival brejkova u drugom setu! Ponovo je pala koncentracija Miomiru koji je neshvatljivo slao lopticu u mrežu u trenucima kada je imao poen u svojim rukama. Ništa nije prepustio slučaju Holanđanin koji je još jednom oduzeo servis Kecmanoviću.
14:58 30.04.2022
6:2, 3:3 – Vraćen brejk!
Konačno se vratio Miša! Hrabro je napao, rizikovao i rizik se isplatio. Botik van de Zandšulp je napravio grešku, a srpski teniser upisao novi viner za brejk.
14:53 30.04.2022
6:2, 2:3 – Smanjuje Miomir
I dalje srpski teniser ne igra svoj najbolji tenis, ali uspeva da drži priključak.
14:49 30.04.2022
6:2, 1:3 – Napada Holanđanin
Iako je imao nekoliko zicer situacija, nervozni Kecmanović slao je lopticu u mrežu i nije uspeo ni u ovom gemu da zapreti brejkom. Nešto sigurnije deluje Botik van de Zandšulp koji kao i Miomir napada oštrim forhendom.