Filip Kostić - Sputnik Srbija, 1920, 14.04.2022
Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta plasirali su se u polufinale Lige Evrope na pogon srpskog reprezentativca Filipa Kostića, izbacivši favorizovanu Barselonu.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Barsa je u revanš ušla kao favorit zbog 1:1 u Nemačkoj, ali je doživela šokantan poraz na svom „Kamp Nou“ – od 3:2!
Gol za 0:1 na „Kamp Nou“ postigao je reprezentativac Srbije Filip Kostić.
Nedugo zatim, tačnije u 36. minutu, Rafael Bore se pobrinuo za 0:2 evrogolom.
Neverovatni Kostić je u 67. minutu postigao i drugi gol na utakmici.
Gol za 1:3 postigao je Buskec u 84. minutu, ali je isti ubrzo poništen nakon odluke VAR-a, zbog ofsajda.
Pred ulazak u samu završnicu, Barsa je uspela da se upiše na semafor. Buskec je na kraju bio, ipak, bio strelac.
Sudija je meč produžio devet minuta, a na isteku 10. minuta nadoknade dogodio se penal za španski tim koji je realizovao Memfis Depaj.
Ajntraht će u polufinalu igrati protiv Vest Hema, koji je eliminisao Lion pobedom od 3:0 na gostovanju (prvi meč 1:1).
U drugom polufinalu sastaće se Lajpcig (pobedio Atalantu sa ukupnih 3:1) i Rendžers, koji je izbacio Bragu (ukupni rezultat 3:2).